فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت تجهیزات مشخصه یابی مواد نانو ساختار

دانلود پاورپوینت تجهیزات مشخصه یابی مواد نانو ساختار

پیشوند نانو در عبارت نانو فناوری به معنی یک میلیاردم است. نانو فناوری بررسی ساختارها و موادی است که حداقل یکی از ابعاد آن ها در محدوده  10 تا 100 نانومتر باشد.

نانو ساختارها به صورت زیر دسته بندی می شوند:

نانو ذرات
لوله ها و سیم هایی با قطر نانو متری
لایه های نازک نانو متری
دلیل پیشرفت و گسترش سریع نانو فناوری، تغییر خواص مکانیکی و فیزیکی مواد و بهبود این خواص می باشد.
برای استفاده بهینه از این علم، استفاده از روش ها و میکروسکوپ های مختلف به منظور مشخص کردن اندازه و ساختار ذرات، بسیار مهم و ضروری است. به دلیل اندازه بسیار کوچک نانو ذرات، میکروسکوپ های استفاده شده می بایست قدرت بزرگنمایی بسیار بالایی داشته باشند. 
میکروسکوپ های نوری

میکروسکوپ های معمول یک سیستم نوری است که می تواند تصویری از یک شیئ ایجاد کند. معمولا بدست آوردن تصویری بسیار بزرگتر از اندازه واقعی مطلوب است که به آن بزرگنمایی گفته می شود. این بزرگنمایی با استفاده از عدسی های مختلف انجام می شود.

اولین و ساده ترین میکروسکوپ در اوایل قرن هفدهم ساخته شده اند که از یک عدسی محدب (ذره بین) تشکیل شده بود که به آن میکروسکوپ Leeuwenhoek می گفتند.

 قدرت تفکیک (resolution) : کوتاهترین فاصله دو نقطه که بتوان آن ها را در میکروسکوپ به صورت دو جزء جداگانه دید.
به دلیل قدرت بزرگنمایی کم (حداکثر 1000 برابر) و قدرت تفکیک بالا  ( در حدود 1 میکرومتر) میکروسکوپ های نوری در نانو فناوری کاربردی ندارند.
قدرت تفکیک پایین میکروسکوپ نوری به دلیل طول موج بالای نور است.
همچنین وجود نقص هایی در عدسی های میکروسکوپ های نوری، باعث پایین تر آمدن قدرت تفکیک هم می شوند.
میکروسکوپ های الکترونی
 استفاده از الکترون ها به جای نور در این میکروسکوپ ها، باعث کاهش چشمگیر قدرت تفکیک (1 تا 100 نانومتر) و قدرت بزرگنمایی (10 تا 1000000 برابر) می شود. همچنین عدسی های مختلف در اینجا، صرفا میدان مغناطیسی هستند و باعث کاهش قدرت تفکیک نمی شوند.
الکترون ها مانند امواج الکترومغناطیسی می توانند پس از برخورد به سطح نمونه یا از آن عبور کنند و یا از سطح آن بازتابیده شوند. این الکترون های بازتابیده شده و یا عبور کرده با صفحات آشکار ساز برخورد کرده و در آنجا تصاویر تشکیل می شوند.
دو نوع میکروسکوپ الکترونی پر کاربرد وجود دارد که عبارتند از:
میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)
 میکروسکوپ الکترونی عبوری (TEM)
میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)
قدرت بزرگنمایی آن 10 تا 100000 برابر و قدرت تفکیک آن 3 تا 100 نانو متر است.
در میکروسکوپ های الکترونی روبشی، یک باریکه الکترونی به سطح نمونه برخورد می کند و تصویری از شکل ظاهری سطح نمونه فراهم     می کند مانند تصویری که با چشم مشاهده می شود.
باریکه های مختلف کل سطح نمونه را جاروب می کنند. 
شامل 52 اسلاید powerpoint


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1899991_2792.zip5.7 MB

دانلود پاورپوینت ایمنی صنعتی

دانلود پاورپوینت ایمنی صنعتی ایمنی صنعتی چیست؟ در محیط‌های صنعتی با وجود ماشین آلات و ابزار فراوان، غالبا كارگران در معرض خطرات گوناگون قرار دارند، با پیشرفت فن‌آوری و افزایش كاربرد ماشین آلات در تولید نیز مخاطرات و احتمال بروز حوادث در اینگونه محیط‌ها فزونی می‌گیرد. در محیط‌های صنعتی با وجود ماشین آلات و ابزار فراوان، غالبا كارگران در معرض خطرات گوناگون قرار دارند، با پیشرفت فن‌آوری و افزایش ك ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت آشنایی با خرمالو

دانلود پاورپوینت آشنایی با خرمالو خرمالو یا خرمندی با نام علمی diospyros kaki)) درختی دو پایه از تیره آبنوس سانان (ebenacees) میباشد. گل نر کوچک و به تعداد 2 یا 3 گل در کنار برگها وجود دارد.گلهای ماده تک گل هستند و روی شاخه های یکساله و جوان پدیدار میشوند.گل  نر و ماده از هم جدا و روی دو پایه هستند و گلهای دوجنسی درهر یک از درختان وجود دارد. تعداد پرچم ها غالبا 16عدد است. خرمالو هایی که در ایران هستند دارای گلهای دو جنسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت سیستم تولید به موقع(just in time)

دانلود پاورپوینت سیستم تولید به موقع(just in time) سیستم تولید به موقع (just in time)یکی از پیشرفته ترین سیستم های برنامه ریزی است. سیستم تولید به موقع که نخستین بار توسط تانیچی اونو در شرکت تویوتا به کار گرفته شد. فواید just in time از فواید این سیستم می توان به کاهش قابل توجه کار در جریان ساخت٬زمان تحویل محصول به مشتری٬فضای مورد نیاز٬ضایعات٬ضایعات دورریز و دوباره کاری٬ افزایش در بهره وری٬بهبود روابط با عرضه کنندگانی که بهتر و موفق تر هستند و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان