فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت روان شناسي يادگيري

دانلود پاورپوینت روان شناسي يادگيري

تعريف يادگيري

پژوهشگران مهمترين تعريف يادگيري را تغييري نسبي مي دانند كه بر اثر تجربه و آموزش در رفتار موجود زنده پديد مي آيد.

گروه ديگر از روان شناسان معتقدند كه يادگيري تعييري نسبتا دائمي در توانايي، گرايش يا استعداد پاسخ دادن است.

به اعتقاد bugelski  يادگيري عبارت از ايجاد مدارهاي عصبي نسبتا ثابت در سلسه اعصاب است كه فعاليت آنها موجب برانگيختگي و دگرگونيهاي رفتاري مي شود.

ماهيت يادگيرى‏

يادگيرى به طور كلى فعاليتى دگرگون‏ساز است كه افراد را براى مقابله با رويدادها و سازش با محيط آماده مى‏سازد و در موقعيتهاى مختلف و در اكثر سطوح زندگى حيوانى، از بازتابهاى شرطى جانوران پست تا فرايندهاى پيچيده شناختى افراد آدمى رخ میدهد.

شرايط مهم يادگيرى

تا يادگيرنده شخصاً آمادگى لازم را نداشته باشد نمى‏تواند چيزى بياموزد. در واقع شرايط لازم يا آمادگى شاگرد براى يادگيرى يكى از بنياديترين پايه‏هاى يك آموزش و پرورش پويا و پيشرو است.

اهميت محيط: 

روان‏شناسان محيط گرا براى بررسى تأثير عوامل محيطى در هوش موجود زنده دو دوره مهم را مورد توجه قرار داده‏اند: يكى دوره قبل از تولد و ديگرى دوره بعد از تولد.

آزمايشها نشان داده‏اند كه هوش كودكان شهرى بين 5 تا 10 نمره بالاتر از هوش كودكان روستايى است.

اهميت وراثت:  

طرفداران برترى وراثت معتقدند كه تجربه‏ها و بررسيهاى مختلف نشان داده‏اند كه فرزندان افراد با هوش غالباً با هوش به دنيا مى‏آيند و فرزندان كم هوشها و عقب‏ماندگان اغلب كم هوش و عقب مانده‏اند.

بنيادهاى يادگيرى‏

انسان در طى تاريخ زندگى خود همواره توجه خاصى به آموختن نشان داده و كوشيده است چگونگى امر آموختن را دريابد. فيلسوفان و انديشه‏وران قبل از ميلاد مسيح درباره فرايند يادگيرى نظر و عقيده خاص خود را بيان داشته ‏اند.

نقش مدارس در يادگيري ‏

در واقع هر نظريه يادگيرى شامل يك رشته ضابطه‏هاى اصولى آموزشى است كه مسير آموزش و پرورش را تعيين مى‏كند و به صورت يك وسيله تحليلى براى ارزشيابى پيشرفتهاى درسى به كار میرود.

 ارتباط يادگيرى با نظريه‏ها ‏

هر عمل معقول و منطقى، خواه جزئى از آموزش يا هرگونه فعاليتى در زندگى باشد، با يك نظريه ارتباط دارد و گرنه عملى بى‏هدف و نامشخص است. پس، هر عملى كه مبتنى بر هدفى باشد مستلزم نظريه ‏اى است.

برداشتهاى رفتارگرايى از انسان و محيط

انسان از ديدگاه واتسون‏ 

 به نظر واتسون و رفتارگرايان انسان يا هر موجود زنده‏اى به منزله سازمان خودكارى است كه از شبكه‏هايى از عوامل گيرنده و عمل‏كننده به نام اعصاب حسى و حركتى و دستگاههاى فرمان‏دهنده و هدايت كننده به نام مغز و نخاع تشكيل يافته است.

 نقش محيط در رفتار

يك عده كودكان سالم به من بسپاريد و براى تربيت آنها مرا آزاد بگذاريد. تضمين مى‏كنم هر يك از آنان را چنان تربيت كنم كه پزشكى برگزيده، حقوقدان و هنرپيشه‏اى ماهر، بازرگانى صاحب نام و حتى يك گدايا يك دزد بار آيد، بى‏آنكه قريحه، استعداد، گرايش، خواست، توانايى، آمادگى، نژاد و نياكان او در اين تربيت نقشى داشته باشند.

كاربرد فرضيه‏هاى هال در آموزش

اگر براى پاسخ معينى الگويى موجود باشد و بتوان آن الگو را در كنترل و اختيار محركهاى ديگر قرار داد مفهومش اين است كه مى‏توان آن راآموخت.

شامل 341 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1916108_4507.zip783.6k

دانلود پاورپوینت خواص سجده نماز برای سلامتی

دانلود پاورپوینت خواص سجده نماز برای سلامتی بدن شما به طور روزانه مقدار زيادی امواج الكترومغناطيس دريافت ميكند. شما امواج الكترو مغناطيس را از طريق تجهيزات الکتریکی كه استفاده میكنيد و نمیتوانيد كنار هم بگذاريد دريافت میكنيد. سردرد هستيد! احساس ناراحتی میكنيد! تنبلی در كار و درد در مكان های مختلف! يك دانشمند غير مسلمان (از اروپا) تحقیقاتی را شامل يافتن بهترين روش برای خارج كردن امواج الکترو مغناطیسیكه به بدن آسيب میرساند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت درس روش های تولید

دانلود پاورپوینت درس روش های تولید مقدمه: مواد مهندسی دارای خواص مختلفی هستند و مهندس باید برای کار خود آنها را انتخاب کند. مواد مهندسی 5 گروه هستند: 1-فلزات (مثل: آهن، مس، آلومینیم، نقره و طلا) 2- سرامیک ها (مثل: ماسه، آجر، شیشه و گرافیت) 3-پلیمر ها (مثل: PP، ABS ) 4-کامپوزیت ها (مثل: فیبر های کربن و پشم شیشه در رزین ها) 5-نیمه هادی ها (مثل: موادی که درترانزیستور ها و آی سی ها بکار می روند) فرآیند انجام گرفته روی مواد روی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت حل مشكل و تصميم‌گيري

دانلود پاورپوینت حل مشكل و تصميم‌گيري مراحل حل مسئله براي اينكه بتوانيد يك مسئله را با موفقيت حل نمائيد بايد از مراحل زير عبور كنيد: شناخت و تعريف مسئله يافتن راه‌حل‌هاي ممكن انتخاب بهترين راه حل پياده كردن راه حل انتخابي حل مسئله نياز به دو نوع متفاوت از مهارت ذهني دارد: 1-تحليل‌گيري 2-خلاقيت. 1- تفكر تحليل‌گر يا منطقي  شامل مهارت‌هاي نظير مرتب‌كردن، مقايسه كردن، مقابله كردن، ارزيابي كردن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان