فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت مديريت تقاضاي آب با استفاده از تحليل ديناميك سيستم

دانلود پاورپوینت مديريت تقاضاي آب با استفاده از تحليل ديناميك سيستم

رشد روز افزون جمعيت، توسعه صنعت، گسترش شهرنشيني و بالا رفتن سطح رفاه، سبب افزايش تقاضاي آب از يک سو و بدتر شدن کيفيت منابع محدود آب از سوي ديگر شده است. در ميان مصارف مختلف آب، آب شهري به خاطر مسائل بهداشتي و نيازهاي اوليه و اساسي انسان به آب و نيز احتمال بروز تنشهاي اجتماعي، از حساسيت و اولويت بيشتري برخوردار است.

 

اين مشکلات به همراه هزينه هاي بالاي تامين آب، سازمانها را مجبور مي سازد تا به سمت مديريت تقاضا و برنامه هاي صرفه جويي آب، به عنوان يک راه حل کم هزينه، پايدار و قابل اعتماد روي آورند.

مديريت منابع آب

مديريت منابع آب را مي‌توان مجموعه‌اي از تمهيدات فني، اداري و قانوني دانست كه هدف آن برقراري تعادل و توازن ميان تقاضا براي آب از يك سو و تأمين آب از سوي ديگر مي‌باشد.

جنبه هاي مديريت منابع آب:

مديريت تأمين آب

مديريت تقاضاي آب

مديريت يكپارچه منابع آب

هدف از مديريت يكپارچه منابع آب دستيابي به توسعه پايدار، كارامد و عادلانه منابع آب با استفاده همزمان از مديريت تامين و تقاضاي آب مي باشد

سياست ها:

با آب بايد به عنوان يك كالاي اقتصادي، اجتماعي و زيست‌محيطي برخورد شود.
سياست ها و گزينه‌هايي كه مديريت آب را هدايت مي‌كند بايد در چارچوبي يكپارچه تحليل شود.
 
مديريت تقاضاي آب

مديريت تقاضاي آب به فعاليتهايي اطلاق مي‌شود كه كمك مي‌كند تا تقاضاي آب كاهش يابد، راندمان مصرف بهبود يابد و از آلوده شدن يا نابود شدن منابع جلوگيري ‌شود.

در شرايطي كه بهترين فرصتهاي تأمين آب، استفاده شده اند و فرصتهاي حاشيه اي از لحاظ اقتصادي و زيست محيطي بسيار پرهزينه هستند، مديريت تقاضا يك ضرورت مي باشد.

اقدامات موثر در كاهش تقاضاي آب:

برنامه هاي آگاهي عمومي
استفاده از قطعات كاهنده مصرف
كاهش آب به حساب نيامده
استفاده از منابع آبي غير از آب شرب، براي آبياري فضاهاي سبز
نصب كنتور مجزا براي هر واحد در مجتمع هاي مسكوني
استفاده از شبكه هاي توزيع دوگانه آب
تغيير سياست هاي قيمت گذاري آب
قطعات كاهنده مصرف

يكي از روشهاي صرفه‌جويي آب، ترغيب مصرف‌كنندگان به استفاده از وسايل و شيرآلاتي است كه كم‌مصرف طراحي شده‌اند. از اين طريق آب كمتري براي انجام يك كار معين مورد نياز است، بدون آنكه باعث ناراحتي مصرف‌كننده شود.

سرشيرهاي كاهندة مصرف كه روي شيرهاي دستشويي، آشپزخانه و حمام براي ايجاد يك جريان آب محدود و كنترل شده نصب مي‌شوند از جملة اين قطعات مي‌باشند. . اين قطعات با مكانيزم مخصوص خود مثل مخلوط كردن آب با هوا، كاهش فشار و پودر كردن آب، مصرف آب را كاهش مي‌دهند.

شامل 62 اسلاید powerpoint

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1916177_3937.zip542.5k

دانلود پاورپوینت سخت افزار کامپیوتر

دانلود پاورپوینت سخت افزار کامپیوتر سخت افزار: ابزار فیزیکی که برای ورودی، پردازش، خروجی و فعالیت های حافظه در یک سیستم کامپیوتری استفاده می شوند. شامل: واحد پردازش مرکزی حافظه ی اولیه حافظه ی ثانویه فناوری های ورودی و خروجی فناوری های ارتباطی انتخاب سخت افزار روی سه عامل تمرکز دارد: قابلیت (قدرت و تناسب با وظیفه) سرعت هزینه واحد پردازش مرکزی واحد پردازش مرکزی: محاسبات حقیقی و یا اصطلاحاً number crunching  (انجام سری ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت خط ساحلی

دانلود پاورپوینت خط ساحلی مقدمه: بیشتر رسوبات سیلیسی آواری در طول خطوط ساحلی دریا در سواحل ، جزایر سدی ، پهنه‌های جزر و مدی ، خلیج‌های دهانه‌ای و حاشیه ساحلی کم عمق دورتر از ساحل رسوب کرده‌اند. تامین رسوب ، دامنه جزر و مد ، عمل امواج ، شدت طوفان ، تغییرات سطح آب دریا ، نسبت نرخ فرونشینی به تکتونیک و آب و هوا تماما در رسوبگذاری موثرند. بر اساس دامنه جزر و مد ماسه حالت میکروتایدال ، مزوتایدال و ماکروتا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت روش تحقيق درعلوم توانبخشي

دانلود پاورپوینت روش تحقيق درعلوم توانبخشي جان ديوئی معتقد است:" اولين مرحله تحقيق احساس وجود يک مشکل  است؛ به اين معنی که پژوهشگر در کار خويش با مانع يا مشکلی روبرو گرديده است که در حل آن ابهام يا ترديد دارد و نمی تواند در مقابل آن ساکت بماند.” بنابراين اين نقطه آغازين در انجام هرگونه پژوهش يا تحقيقی بسيار مهم است و نقش آموزش افراد برای مسئله يابی که در برخی نظام های آموزش و پرورش برآن بسيار تاکيد می شود نيز از همين امر نشات م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان