فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت حیوانات ترا ریخته

دانلود پاورپوینت حیوانات ترا ریخته

علوم دامی
اصلاح نژاد دام، طیور و آبزیان، انتقال ژن و صفات برتر، تولید بیشتر حیوانات عجیب الخلقه (کمیراها)،  تشخیص، پیشگیری و درمان. انجام کلونینگ،تولیدهورمونها، آنتی ژنها ، فاکتورهای انعقادخون، افزودنیهای خوراک دام، تولید انسولین انسانی در شیر گاو، تولیدسوماتواستاتین وهورمون افزایش دهنده شیر bst یا پوزیلاک

اهمیت اقتصادی
طبق آمارهای رسمی سهم بخش کشاورزی از تولید نا خالص ملی حدود 25 درصد است که از این میزان 45 درصد آن مربوط به دامپروری است. (حدود 11% از تولید ناخالص ملی) و تقریباً حدود 3 میلیون نفر مستقیماً به امر دامپروری در کشور اشتغال دارند. حدود 8 میلیون رأس گاو، 70 تا 80 میلیون رأس گوسفند و بز و چندین برابر آنها نیز طیور و ماکیان و آبزیان در کشور وجود دارندکه رقم قابل توجهی (حدود 10 تا 15 میلیارد دلار سرمایه قابل رقابت با درآمدهای نفتی در بخش دام) را دارا می باشند..

•لذا با کمک فنآوری زیستی و انجام طرحهای زود بازده ضمن جلوگیری از آلودگی محیط زیست، افزایش ضریب تبدیل غذا می توان سود کلانی را نصیب تولید کنندگان نمود.  به عنوان مثال تولید شیر در کشور 6 تا 7 میلیون لیتر در سال می باشد. اگر تولید شیر در کشور 5% افزایش یابد تولید شیر سالانه 350 هزار تن افزایش یافته که ارزشی معادل 70 میلیارد تومان دارد
تولید حیوانات تراریخته
ترا ریخته یا ترانسژنیک واژه ای است که برای جاندارانی که از نظر ژنتیکی دستکاری شده اند به کار می رود .
با وجود این که گیاهان کشاورزی بیشترین گروه جانداران دستکاری شده ژنتیکی را تشکیل می دهند این فناوری در گستره ی وسیع از موجودات زنده به کار گرفته می شود:
حیواناتی که زیر تابش فرابنفش نور تولید می کنند ، خوکهای مولد پروتئن اسفناج و بز های تولید کننده ی تار عنکبوت همگی از جانداران ترا ریخته هستند .

اولین جاندار تراریختی در سال 1973 توسط استنلی کوهن و هربرت بویر ایجاد شد .

پس از ایجاد اولین موجود ترارختی طی کنفرانسی تحقیقاتی تصمیماتی جهت کنترل و نظارت بر این تکنولوژی جدید اتخاد شد .

نتیجه این کنفرانس این بود که دستکاری ژنتیکی به شرطی می تواند صورت بگیرد که در حیطه ی قوانین انیستتوی بین المللی سلامت آمریکا باشد.

واژه ی حیوان تراریخته اولین بار توسط گاردن و ردل در سال 1980 به کار برده شد.
این اصطلاح اشاره به انواع خاصی از موجودات پر سلولی دارد که ساختار ژنتیکی انها با وارد شدن ژن های بیگانه از سایر گونه ها بدون استفاده از روش تولید مثل طبیعی حیوان و عمدتا از طریق روش های آزمایشگاهی دچار تغییر شده است این حیوانات حامل یک قطعه ژنوم بیگانه که وارد ژنوم آنها شده و مطابق قوانین مندلی به ارث می رسد.
یک روش تزریق دی ان آی بیگانه به داخل هسته ی اولیه بوده است که در این روش دی ان آی بیکانه به صورت تصادفی وارد ژنوم حیوان میزبان می شود.
شامل 25 اسلاید powerpoint


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1916583_7586.zip191.7k

دانلود پاورپوینت اعصاب حرکتی به 2 زبان انگلیسی و فارسی

دانلود پاورپوینت اعصاب حرکتی به 2 زبان انگلیسی و فارسی تقسيم بندي نرونها از نظر عمل و وظيفه  نرون های  حسی(afferent sensory neuron)  نرون های حركتی(efferent motor neuron)  نرون های ارتباطي(association neuron) سلول های نورو گلیا در درون CNS نوع خاصی از سلول های غیر عصبی وجود دارد که کار تغذیه و محافظت نورون را بر عهده دارند. این سلول ها که نوروگلیا نامیده می شوند از حیث تعداد ده برابر نرون ها هستند و به طور کلی اعمال زیر راانجا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت حفاری چاه نفت

دانلود پاورپوینت حفاری چاه نفت ریشه کلمه نفت ؟ ازفعل ناب به معنای ضد رطوبت گرفته شده ودر زبان اوستایی پنتا بوده وعربها آنرا از مادها گرفته و نفتا خواندند. درفارسی به معنای درخشیدن روشن ونابیدن است. نفتگیرها خصوصیات نفتگیرها: سطح فوقانی غیر قابل نفوذباشد تخلخل مناسب داشته باشد مخزن وسیع باشد نفوذ پذیری مناسب  ضخامت و ارتفاع مخزن مناسب باشد انواع نفتگیرها الف)لایه ای ب)طاقدیسی ج)گسلی د)گنبد نمکی تاریخ اولین حفر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان