فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت محيط سازمان

دانلود پاورپوینت محيط سازمان
در تئوري مدرنيست سازمان ،‌محيط سازماني به عنوان موجوديتي كه خارج از مرزهاي سازمان قراردارد مفهوم سازي مي شود يعني محيط با تحميل محدوديتها و الزام سازمان به انطباق با محيط به عنوان بهاي ادامه حيات بر آن اثر مي گذارد .
انديشمندان نمادين تفسيري در مقايسه با مدرنيست ها محيط را نوعي ساخت اجتماعي تصور ميكنند يعني محيط ها سازه هايي نظري تصور مي شوند كه بر اساس باورهايمان نسبت به وجود آنها شكل گرفته مانند تئوري وضع واقعيت كارل ويك ؛ از اين ديدگاه محيط ها تبعات مادي دارند اما اساساً‌ نمادين اند .
تئوري سازمان پست مدرن رويكردهاي متعددي در خصوص رابطه سازمان ها و محيط ارائه مي دهد .
مسأله ساز كردن ( زير سوال بردن مرز بين سازمان و محيط ) تمركز دارد . ايده هاي اين راستا سازمان بدون مرز ، مدل شبكه اي و سازمان مجازي را مي توان نام برد .
نقد تئوري روابط سازمان و محيط از نگاه مدرنيست كه به زعم پست مدرنيستها ضد محيطي اند .از آن جهت كه بهره برداري از منابع طبيعي كمياب را براي كسب مزيت رقابتي توجيه مي كنند .
تعريف محيط

تعريف محيط سازماني در نگاه مدرنيست ها محيط سازماني نوعاً‌ بر اساس عناصر شكل دهنده آنها تعريف مي شوند سه شيوه طبقه بندي معمول عبارتند از :

شبكه بين سازماني  
محيط عمومي
محيط بين المللي و جهاني
شبكه بين سازماني :

شبكه بين سازماني:  هر سازماني با ديگر اجزاي محيط خود در تعامل است و شبكه بين سازماني متشكل از عرضه كنندگان مواد اوليه مشتريان ،‌رقبا ،‌موسسه هاي قانوني – نظارتي و ذينفع هاي خاص .

ذينفع هاي خاص : متشكل از افراد ، گروهها يا سازمان هايي هستند كه تلاش مي كنند از طريق فشارهاي سياسي اقتصادي يا اجتماعي بر فعاليت هاي سازمان تأثير بگذارند مانند گروههاي حفظ محيط زيست نظير صلح سبز و نيروهاي فعال حامي مصرف كننده نظير سازمان رالف ندر .

تحليل شبكه: شبكه بين سازماني را به عنوان بافتة پيچيده اي از روابط نشان مي دهد كه در آن گروههايي از سازمانها جاي مي گيرند كه سازمان شما الزاماً‌ در مركزيت شبكه نمي باشد . مركزيت در شبكه بر اساس تعداد حلقه هاي ارتباطي يك سازمان با ديگر اجزاي شبكه نشان داده مي شود .

از نظر نظريه پردازان مدرن سازمان چالش اصلي در انجام تحليل شبكه اي مشخص كردن مرزي معقول بين سازمان و محيط است و از آنجا كه بيشتر سازمانها سيستم هاي باز هستند پس تصميم گيري در مورد نقش آفرينان محيطي يك سيستم مي تواند تا اندازه اي قضاوتي و اختياري باشد .

مديران با قراردادن سازمان خود در مركز شبكه و افزودن سازمانهايي كه مستقيماً‌ با آنها در تعامل اند و رقباي اصلي خود اين مسأله را حل مي كنند .

راه حل مديريتي سازمان را در مركز تحليل قرار مي دهد كه اين كار مي تواند تحليل را نامتعادل كند نتيجه اين امر مركزيت ناحق در شبكه است كه با مشكلات زير روبرو مي شود :

مديران گرايش پيدا مي كنند تا اطلاعاتي را كه خارج از محدوده تعيين شده شبكه موجود قرار دارد مورد بي توجهي قرار دهند

راه حل مديريتي گرايش به سوق دادن اطلاعات به سمت و سوي نقطه مركزي مدل يعني سازمان و مديريت عالي دارد .

محيط بين المللي و جهاني :

به جنبه هايي از محيط اشاره دارد كه مرزهاي ملي را در مي نوردد يا در مقياسي جهاني سازماندهي مي شوند .نظير سازمان ملل متحد ،‌صندوق بين المللي پول ،‌ گات و شركت هاي مشاوره بين المللي.

شامل 44 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1917791_9073.zip556.2k

دانلود پاورپوینت پوسیدگی دندان

دانلود پاورپوینت پوسیدگی دندان تعریف پوسیدگی پس از خوردن غذا چنانچه بهداشت دهان و دندان رعایت نشود لایه ای میکروبی بر روی سطوح دندانها تشکیل می شود که با گذشت زمان میکروبهای موجود در این لایه مواد قندی را به اسید تبدیل می کنند . این اسید مینای دندان را بمرور حل کرده و پوسیدگی ایجاد می شود. عوامل پوسیدگی : عدم رعایت صحیح و به موقع بهداشت دهان و دندان مصرف نا مناسب مواد قندی مقاومت شخص و دندان  محلهای شایع پوسیدگی شیارها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت حقیقت مرگ

دانلود پاورپوینت حقیقت مرگ حقيقت مرگ چيست؟ جواب: معناى لغوى مرگ عبارت است از «مردن»، «فناشدن» و «زوال حيات»، اما در حقيقت، ماهيت و مفهوم مرگ نيستى و زوال حيات نيست، بلكه انتقال است، آن هم انتقال از حياتى (دنيا) به حيات ديگر (آخرت). در حقيقت مرگ براى انسان سرآغاز حياتى نو است. همان گونه كه انتقال انسان از «جنين» به «عالم دنيا» تولّد و حيات جديدى براى او محسوب مى شو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت مبانی ارتباطات و شبکه

دانلود پاورپوینت مبانی ارتباطات و شبکه سیستم ارتباطات ترکیب سخت افزار و نرم افزار که اطلاعات را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کند. دو نوع اساسی سیگنال های اطلاعاتی: سیگنال آنالوگ: امواج پیوسته که اطلاعات را با تغییر دادن دامنه و فرکانس امواج منتقل می کند. سیگنال دیجیتال: پالس های گسسته که به صورت روشن (ON) و خاموش (OFF) بوده و در واقع دنباله ای از بیت ها هستند. اطلاعات به صورت باینری منتقل می شوند. مؤلفه های اصلی سیستم ارتباطی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان