فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت آلودگی هوا در روستاها و نقش آن در سلامت و راهکارهای کنترل آن ( مصرف سوخت های جامد )

دانلود پاورپوینت آلودگی هوا در روستاها و نقش آن در سلامت  و راهکارهای کنترل آن ( مصرف سوخت های جامد )

خانوارهای مصرف کننده عمده سوخت جامد برای گرمایش و پخت و پز در نقاط جغرافیائی کشور نسبت به شرایط خاص اقلیمی پراکنده شده اند. سه نوع مختلف از منابع سوخت جامد در کشور مصرف می شوند :

1- فضولات دامی در مناطق کوهستانی و سردسیر

2- ضایعات گیاهی و با قیمانده محصولات کشاورزی در مناطق بیبانی و گرمسیر

3- چوب و ذغال در مناطق جنگلی

در شرایط اقلیمی کوهستانی و سرد عمدتاً خانوارهای روستائی برای پخت نان ، غذای روزانه و گرمایش از فضولات دامی استفاده می کنند .

در شرایط اقلیمی جنگلی و مرطوب بعلت دسترسی به چوب و فرآورده های چوبی خانوارهای روستائی برای پخت نان ، غذا ، دوددادن و خشک کردن بعضی منابع غذائی و گرمایش از این نوع سوخت جامد استفاده می کنند.

در شرایط اقلیمی گرم و خشک ، بیابانی بعلت عدم فعالیت های دامپروری و دسترسی به منابع چوب ، عمدتاً خانوارهای روستائی برای پخت نان و غذا از ضایعات گیاهی ، خار و خاشاک و گیاهان بیابانی استفاده می کنند .

در گزارش سال 2000 سازمان جهاني بهداشت آمده است كه سالانه 3 ميليون نفر در جهان بر اثر بيماريهاي ناشي از آلودگي هوا جان خود را از دست مي دهند كه اين رقم 90% آن مربوط به آلودگي هواي فضاي بسته مربوط به كشورهاي جهان سوم و بيشتر در مناطق روستائي از طريق سوخت هاي جامد و در محيط بسته منازل مسكوني رخ  مي دهد.

بيماري هاي عمده ناشي از آلودگي هوا كه سلامت مردم را به خطرمي اندازد:
 
1- عفونت هاي حاد دستگاه تنفسي
2- آسم
3- عفونت هاي دستگاه تنفسي فوقاني
4- عفونت گوش مياني ( بيشتر در بين كودكان در آلودگي فضاي بسته )
5- بيماري هاي انسدادي دستگاه تنفسي (
COPD )
6- سرطان هاي ريه و مجاري تنفسي
7- بيماري هاي قلبي – عروقي و حملات قلبي

بيماري هائي كه به آلودگي هواي  فضاي بسته نسبت مي دهند:

عفونت هاي تنفسي حاد در كودكان :

عفونت هاي حاد دستگاه تنفسي تحتاني :

اين بيماري مهمترين عامل مرگ و مير كودكان زير 5 سال بوده و در اثر آن حدود 2 مليون مرگ در سال در اين گروه سني رخ مي دهد. بر طبق مطالعات گوناگون در كشورهاي در حال توسعه ، گزارش شده است كه تماس با آلودگي هواي داخل ساختمان در عفونت هاي حاد تنفسي تحتاني مشاركت دارد ، بطوريكه احتمال بروز نسبي قابل توجه 5- 2 مرگ را گزارش داده اند. در بررسي هاي موردي – شاهدي كه در مصرف سوخت از چوب استفاده مي كردند و گروهي ديگر از سوخت پاك تر ، نشان داده شد كه در مصرف چوب احتمال بروز نسبي عفونت تنفسي 5 برابر گزارش شده است. در مطالعه ديگري با اندازه گيري سطوح  PM10 پانزده ساعته ، كودكان ساكن در منازل با ميزان مواجهه  65 ميكروگرم در متر مكعب يا بيشتر احتمال بروز 7 برابر بيشتر از كودكان ساكن در منازل با مقادير كمتر از 65  ميكروگرم در متر مكعب مي باشد.

شامل 36 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1919890_3565.zip4.1 MB

دانلود پاورپوینت نوشتار علمی فنی

دانلود پاورپوینت نوشتار علمی فنی رایج ترین وسیله ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات بین اهالی دانش و فن زمان تولید کاری انجام شده باشد وضعیت مشخصی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته باشد اهمیت برقراری ارتباط مناسب بین ارائه کننده و مخاطب عوامل موثر در نوشتار علمی - فنی ارائه کننده مخاطب موضوع انگیزه و هدف امکانات آماده سازی محتوا عوامل منفی: تولید عوامل منفی فقدان خصوصیات لازم در عوامل موثر یاد شده کاستی در ویژگی های زبانی و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت ترمز ABS

دانلود پاورپوینت ترمز ABS مقدمه خودروهای مدرن امروزی مجهز به سیستمهای ترمزبا قابلیت بالا و قابل اطمینان میباشند که درعین حال ایمنی فراوان از قابلیت های ترمز بخصوص درسرعت های بالا فراهم می آورند. نکته های که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که در شرایط سخت رانندگی در جاده ها و یا در هنگام بروز ترمزهای ناگهانی و شدید بهترین سیستمهای ترمزی نیز قادر به جلوگیری از واکنش حرکتی راننده یا سرنشینان و یا اعمال نیروی فراوان بر روی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت 15 شهر سبز

دانلود پاورپوینت 15 شهر سبز 1)ریکیاویک-ایسلند به خاطر بیاورید که  گرینلند؛ در یادها بسیار سرد است و ایسلند سبز است.آنچه که باعث  تشکر از  ایسلند شده این است که بوسیله سرمایه ا ش در سالهای اخیر  پیشرفت کرده  است.  Reykjavik شهری است که در ان اتوبوسهای هیدروژنی همراه با اتوبوس های برقی  در خیابان های  کشور در حال حرکت هستند، واز منابع کاملا  تجدید پذیر برق (geothermal و hydropower ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان