فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت اکستروژن

دانلود پاورپوینت اکستروژن

اکستروژن یکی از روشهای تولید پروفیل با مقاطع مختلف : توخالی ، توپر ، میلگرد و تسمه می باشد که در این روش بر اثر تغییر شکل ماده و یا شمش (Billet) مورد نظر تحت اثر فشار زیاد،و عبور دادن آن از طریق کنتینر (Container) به سوراخ قالب (Die) پروفیل خاصی از نظر سطح مقطع و استحکام بدست می آید.

تاریخچه :

پرس اکستروژن در سال 1810 میلادی توسط اس.براهمای (S.Bramuh) انگلیسی اختراع گردید. شخص مزبور پرس را برای اکسترود سرب ساخته بود. اساس پرس مزبور همانست که امروزه برای تولید لوله های سربی بکار می رود. روش فوق اولین بار بطور موفقیت آمیزی توسط دیک (A.Dick) آلمانی در 1890 برای آلیاژهایی که دارای نقطه ی ذوب بالا هستند بکار برده شد . او با گذاشتن یک قطعه ی فولادی به نام دامی از فروریختن رام (سمبه) به داخل شمش گداخته جلوگیری نمود و حاصل کار نتیجه ای بسیار مهم دربرداشت که آن تعمیم عمل اکستروژن بر روی آلیاژهای دیگر بود.سایر پیشرفتهایی که در صنعت مزبور تا کنون بوقوع پیوسته ، بسیار بطئی بوده و این پیشرفتها عبارت از اصلاحات درنصب ساختمان مکانیکی هیدرولیکی پرس ، و در ساخت ابزار تولید و وسایل مورد نیاز این صنعت و در کاربرد فولاد گرم کار می باشد.

روش اکستروژن بسیار ساده و در عین حال تا حدود زیادی قابل تعمیم می باشد. برحسب نوع شمش و قالب بکار رفته مقاطع بسیار پیچیده فلزی را می توان بدین طریق تولید نمود عمل اکستروژن ممکن است بدون حرارت دادن شمش و یا بالعکس انجام پذیرد. در شکل چگونگی انتقال فشار از رام (Ram) ، (سمبه) هیدرولیکی و یا مکانیکی به دامی (Dumy Block) و سپس به شمش نشان داده شده است.

ساختمان کنتینر از دو سیلندر اصلی با جداره ی ضخیم تشکیل شده که به طریق گرم و سرد در داخل یکدیگر فرورفته اند تا تنش های شعاعی را تحمل کنند. جداره ی داخلی یا لاینر (Liner) بایستی در مقابل حرارت و فشار و فرسایش مقاوم باشد. تنش های محوری به قسمت قالبندی و جلوی پرس اعمال می شوند که این وسایل بایستی تحمل تنش مزبور را داشته باشند.

روشهای عملی اکستروژن از لحاظ رفتار و عملکرد به چهار دسته تقسیم می شوند :

الف)حرکت نسبی رام در هنگام اکسترود : سیستم های اکسترژن مستقیم و غیر مستغیم
ب)وضعیت ساختمان پرس اکستروژن : عمودی یا افقی
ج)نوع محرکها : هیدرولیکی (روغن و یا آب) و یا روشهای مکانیکی
د)نحوه اعمال فشار : به صورت معمولی و متداول و یا روش هیدرواستاتیکی
روشهای اکستروژن :

صفات اختصاصی و مختلف جریان خمیری در آلیاژهای گوناگون قابل اکسترود و روابط پیچیده بین عوامل اکستروژن و الگوهای جریان در کانتینر ، مسجل می سازد که ، با استفاده از یک روش ، اکسترود همه مواد امکان پذیر نیست. روشهای بخصوصی ، براساس نحوه عملکرد می گیرد . به گونه ای واضح محصولاتی در انواع مختلف ، به روشهای تولیدی مخصوصی نیاز دارند.

دو روش اصلی و پایه در شکل نشان داده شده است .

الف)پرس مستقیم با حرکت اکستروژن به سمت جلو

ب)پرس غیر مستقیم با حرکت اکستروژن به سمت عقب(با استفاده از رام تو خالی)

شامل 132 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 12,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1921454_8473.zip2.4 MB

دانلود پاورپوینت پژوهش قوم نگارانه

دانلود پاورپوینت  پژوهش قوم نگارانه تاریخچه : اصطلاح مردم نگاری درسال 1810 معمول شد و نخستین بار مردم شناس آلمانی بنام نیبور B . G . Neebuhr ) ) در کلاس درس خود در دانشگاه برلن عنوان کرد. تا پایان دهه 1960 گزارشهای منتشر شده کمی بود. بر اساس نوشته ویدیچ و لایمن سرآغاز کیفی(مردم نگاری قرن 17 محققان غربی) دسته اول(کلاسیک): بررسی رسوم و اعمال جوامع ابتدایی .(مردم نگاری بدون مردم نگار) دسته دوم(پست مدرن): مردم نگاری استعماری (میسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پاورپوینت اپيدميولوژي و كنترل سياه سرفه

دانلود پاورپوینت اپيدميولوژي و كنترل سياه سرفه سير طبيعي با علائم مقدماتي آب ريزش بيني، اشك ريزش ، عفونت خفيف ملتحمه، كسالت و تب خفيف در عرض حدود يك هفته، سرفه هاي خشك با حمله هاي تكراري حدود 30 بار در روز معمولاً به مدت  1-2 ماه يا بيشتر، طول مي كشد و چيني ها آن را سرفه صد روزه ، ناميده اند. عوارض بیماری عفونت ثانويه گوش مياني ، پنوموني خونريزي زير ملتحمه و صلبيه چشم، پتشي ناحيه صورت و تنه، خونريزي بيني، خونريزي داخل جمجمه، آ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت انواع نمایشگر

دانلود پاورپوینت انواع نمایشگر انواع مانیتورها  عبارتند از CRT LCD DLP LCOS LED 3D که در ادامه به توضیح هرکدام می پردازیم مانیتورهای(CRT(Cathode Ray Tube : CRTیا مانیتورهای لامپ اشعه کاتودیک یا مانیتورهای مجهز به تفنگ کاتدی مشهور هستند. در این مانیتورها سه تفنگ الکترونی با رنگ های قرمز، سبز و آبی وجود دارد که الکترون ها را با سرعت به پشت صفحه نمایش پرتاب می کند. سطح داخلی صفحه نمایش به یک ماده فسفری آغشته شد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان