فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت ساخت سیستم های سازگار با محیط زیست (سیستم های سبز و فناوری های نوین)

دانلود پاورپوینت ساخت سیستم های سازگار با محیط زیست (سیستم های سبز و فناوری های نوین)

فهرست:

1- مقدمه

2- مبانی معماری سبز

3- معماری پایدار

4- مدیریت منابع انرژی

5- مصالح سبز

6- سازه های آینده

7- نمایش مستند کوتاه از سه ابر سازه و یک سازه سبز

مبانی معماری سبز:

رشد فزاینده جمعیت جهان آثار مخربی بر زیستگاه های طبیعی کره زمین داشته است .مصرف بی رویه انرژی تخریب جنگل ها و انقراض گونه های گیاهی و جانوری از آثار آن می باشد رشد بی رویه جمعیت و شهر نشینی و به دنبال آن مصرف بیش از حد انرژی های فسیلی به گرم شدن کره زمین منجر شده که خسارات جبران ناپذیری را بر محیط زیست جهان وارد کرده و ادامه حیات بشر مورد تهدید قرار گرفته است.بسیاری از این اثرات مخرب وارد شده بر کره زمین ناشی از مدل های کلیشه ای و غیر استاندارد ساختمان هاست که به دلیل نا همگونی با شرایط اقلیمی خود باعث اتلاف انرژی و آلودگی محیط زیست می شوند.

معماری پایدار

ریشه های اصلی نهضت حفظ محیط زیست و معماری پایدار به قرن 19بر میگردد.

ویلیام موریس و جان راسکین از پیشگامان نهضت معماری پایدارمحسوب میشوند

کاربرد مفاهیم پایداری در معماری مبحثی تازه رابه عنوان معماری پایدار یا معماری اکولوژیکی یا معماری سبز و یا معماری زیست محیطی به وجود آورده که همگی اینها دارای مفهوم یکسانی هستند و بر معماری سازگار با محیط زیست دلالت دارند.

تعریف توسه ی پایدار:

به معنی براورده کردن نیاز های بشر همراه با حفظ محیط زیست به طوریکه نه تنها این نیاز هابراورده گردند بلکه در آینده ای دور نیز عملی گردد . به عبارت دیگر توسعه ی پایدار به معنی تامین نیاز هایفعلی بدون صدمه زدن به نیاز های نسل بعدی.

سه عنصر اصلی توسعه ی پایدار:

1- جامعه

2- اقتصاد

3- محیط

مدیریت منابع انرژِی

اين مديريت از دو زاويه قابل بررسي است.

1- مديريت منابع تجديد‌ناپذير: با توجه به روند رو به رشد منابع غيرقابل تجديد مانند سوخت‌هاي فسيلي و مواجهه ی جدي با بحران انرژي درسال‌هاي اخير، استفاده بهينه از اين نوع منابع حياتي به نظر مي‌رسد.
زيرا اين نوع منابع با توجه به ذخاير موجود، در سال‌هاي آتي به پايان مي‌رسند و مي‌‌بايست براي دسترسي به منابع جايگزين فعاليتي جدي دنبال شود.

2- مديريت منابع تجديد‌پذير: بهترين نوع منابع انرژي كه در طراحي پايدار بر‌آن تمركز مي‌شود، منابعي هستند كه توانايي قرارگرفتن در چرخه طبيعي و قابليت بازگشت را داشته باشند. در اين نوع مديريت منابع، همواره طراح تلاش مي‌كند نوعي تعادل بين اثرتوليد شده و محيط اطراف برقرار‌ كند تا اين دو در يك چرخه بازگشتي بتوانند با يكديگر مرتبط شوند.
در اين نوع طراحي، با استفاده از منابعي كه در دسترس و طبيعي هستند مانند خورشيد و باد و باران، همواره پروژه‌اي اقتصادي‌تر خواهيم داشت.

مصالح سبز:

1-از استفاده مواد شیمیایی که ازن را از بین می برند باید جلوگیری کرد

2-مصالح ساختمانی بدست آمده از محل ساخت(توجه به مسیله حمل و نقل که هم از نظر انرژی مهم است هم از نظر آلودگی)

3-استفاده از فراورده های چوبی معتبر الوار منحصرا ضمانت شده و برداشت شده از جنگل های کنترل شده استفاده شود

4-از موادی که با گاز خود آلوده کننده اند اجتناب شود مانند: حلال پایه رنگ و روغن، چسب ها براده چوب و ...

5-استفاده از مصالح زائد یا فراورده هایی که قابل بازگشت به چرخه طبیعت هستند مانند عایق سلولزی، تخته چندلا، آجر فرش کف

نمونه ای از خانه سبز:

از خانه اي كه در تصاوير مشاهده مي كنيد مي توان به عنوان شاهكاري در معماري معاصر ياد كرد. زيربناي اين خانه 1300 متر مربع است و در دو طبقه با 5 اتاق خواب و 5 سرويس بهداشتي شامل دستشويي و حمام مجزا ساخته شده است. مواد و مصالح به كار رفته شده در ساختمان اين بنا همه سازگار با محيط زيست بوده و قابليت بازگشت به چرخه طبيعي را خواهند داشت. در بالاي پشت بام يك باغچه بسيار زيبا بنا شده است، چوب هاي به كار رفته شده از چوب درخت سدر است. داراي محفظه ذخيره سازي آب باران زمنيي و هوايي نيز مي باشد و مجهز به سيستم گرمايشي خورشيدي هم هست. زمانيكه صحبت از ذخيره سازي و صرفه جويي در مصرف انرژي به ميان مي آيد اين خانه جاي خود را در ميان منتقدان به خوبي باز مي كند. ظاهر بيروني بنا نيز سازگاري زيادي با محيط پيرامونن خود برقرار كرده است، گويي به نوعي در آن محو شده و جزئي از طبيعت است. از هر جهت كه به‌ آن نگاه مي كنيد ظاهر زيباي آن شما را مجذوب خود خواهد كرد.

شامل 41 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1923290_4226.zip12.8 MB

دانلود پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی

دانلود پاورپوینت رویکرد چارچوب منطقی تحلیل مبتنی بر چارچوب منطقی :در دهه 1960 توسط تیمی به راهنمایی لئون روزنبرگ در سازمان فضایی ایالات متحده امریکا- ناسا ابداع و به‌کار گرفته شد. با وجود انتقادات گسترده اولیه بر رویکرد مزبور، به تدریج در سازمانها و کشورهای مختلف مورد توجه قرار گرفت و در چهل سال اخیر، همواره به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از رویه‌های اجرایی مربوط به مدیریت برنامه‌ها و پروژه‌ها و همچنین، ارزی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت زندگي و انديشه سیاسی امام خميني

دانلود پاورپوینت زندگي و انديشه سیاسی امام خميني زندگی و زمانه امام خمینی (قدس سره) سید روح الله خمینی در اول مهر 1281 ش. (بیستم جمادی الثانی 1320/ 24 سپتامبر1902) در شهر خمین و در خانواده اهل فضیلت وعلم ، زاده شد . این خاندان به میر حامد حسین- صاحب کتاب معروف «عبقات الانوار» - نسبت می برند. پدر بزرگ امام ، آقا سید احمد به دعوت مردم خمین در این شهر سکنی گزید و تا هنگام در گذشت، مرجع وملجا مردم آن دیار بود . پس از او فرزندش آقا سید ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت تدوین استراتژیهای مدیریت دانش

دانلود پاورپوینت تدوین استراتژیهای مدیریت دانش مديريت استراتژيک دانش  به کار گیری مفاهیم مدیریت استراتژیک در مدیریت دانش مجموعه اي از فرايندها براي فهم و به كارگيري منبع استراتژيك دانش در سازمانها برنامه ريزي استراتژيک مديريت دانش برنامه ريزي استراتژيك مديريت دانش فرآيند ايجاد يك چشم انداز از دانش سازماني ، ایجاد استراتژي مديريت دانش ، طراحي معماري مديريت دانش و سازماندهي يك سري از فرآیندها ،فعاليتها و منابع براي پياده سازي آنها است . ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,500 تومان