فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت بانکداری الکترونیک

دانلود پاورپوینت بانکداری الکترونیک

توسعه شگفت انگيز فناوري اطلاعات و گسترش آن به بازارهاي پولي و بانكي جهان، علاوه بر تسهيل امور مشتريان بانك‌ها، روش هاي جاري بانكداري را متحول و دگرگون ساخته است. با رشد روزافزون معاملات تجارت الكترونيك در سطح جهان و نياز تجارت به حضور بانك جهت نقل و انتقال منابع مالي، بانكداري الكترونيك به عنوان بخشي تفكيك ناپذير از تجارت الكترونيك و داراي نقشي اساسي در اجراي آن است. به جرأت مي توان گفت: بدون بانكداري الكترونيك، تجارت الكترونيك نيز محقق نخواهد شد. سرعت توسعه صنعت انفورماتيك، باعث ايجاد تغييرات عمده‌اي در شكل پول و سيستم‌هاي انتقال منابع در عرصه بانكداري گرديده و مفاهيم جديدي را به عنوان پول الكترونيك و انتقال الكترونيكي آن ارائه نموده است. اين دو مفهوم ايجاد كننده نوع جديدي از بانكداري، تحت عنوان (بانكداري الكترونيك) مي باشند

تاریخچه ی بانکداری الکترونیکی در جهان

زمان شروع پرداخت الکترونیکی در دنیا به سال 1918 میلادی بر می  گردد.یعنی هنگامی که بانک های فدرال رزرو آمریکا به انتقال وجوه از طریق تلگراف می پرداختند.اینترنت درسال 1970 توسط متخصصین دانشگاهی ، به منظور اشتراک دریافت ها توسعه یافت و تا سال1993 محبوبیت اینترنت برای عموم و خصوصاً تجاری که امید به گسترش مشتریانشان داشتند،افزایش پیدا کرد.عواملی که بانکداران را به سمت اینترنت متوجه ساخت عبارت بود از:مواجه شدن با مبالغ هنگفت ورقابت بین غیربانکی ها.در سال 1994،بانک ها شروع به کاوش دراینترنت  کردند تا به عنوان یک سیستم تحویل داری، پیشنهادی برای محصولات و خدماتشان از بانکداری اینترنتی استفاده کنند. این نوع بانک برای هر تراکنشی قیمت کمتری رااز بانک های شعبه دار پیشنهاد کرد.همچنین به دسترسی بازارهای جهانی و آسایش بیشتر مشتریان توجه بیشتری نشان داد.تا ژانویه ی 1995،فقط 24 بانک بر روی شبکه ی اینترنت وجود داشت.لیکن،به فاصله ی یک سال،800 بانک به این تعداد افزوده شد،به طوری که کارشناسان بانکهای صنعتی تخمین زدند که بانکهای شمال آمریکا تاسال 2000 ، حدود 1500 شبکه ی اینترنت تاسیس خواهند کرد.

تاریخچه ی بانکداری الکترونیکی در ایران

در اواخر دهه ی 1360 بانک ها ی کشور به سیستم اتوماسیون عملیات بانکی و رایانه ای کردن ارتباطات خود توجه نشان دادند.حرکت به سمت بانکداری الکترونیکی ازاوایل دهه ی70 آغاز شد و پس از آن کارت های اعتباری ،خودپردازها ،سیستم ها ی گویا و... وارد خدمات نوین بانکی شد.سیستم شتاب یا شبکه ی تبادل اطلاعات بین بانک در سال 1381 ایجاد شد.شتاب با  ایجاد ارتباط بین دستگاه های  خود پرداز سه بانک صادرات ، کشاورزی و توسعه ی صادرات آغاز به کار کرد.

تعريف بانكداري الكترونيك

بانكداري الكترونيكي شيوه اي از بانكداري است كه در آن مشتري در كليه ساعات شبانه روز و بدون حضور فيزيكي در شعب بانك با استفاده از سرويس هاي امن الكترونيكي كه بانك در اختيار وي قرار مي‌دهد ، از خدمات بانكي استفاده نمايد .

براي برخي از مشتريان ، بانكداري الكترونيكي به معني دسترسي 24 ساعته به موجودي حساب بانکي از طريق دستگاه خودپرداز مي‌باشد. در صورتيكه بانكداري الكترونيكي شامل خدمات مختلف بانكي است كه به صورت غير حضوري از طريق درگاه هاي مختلف ( نظير پايانه فروش ، اينترنت ، خودپرداز ،تلفن ثابت و همراه و ... ) قابل ارايه مي‌باشد .

  بانکداری الکترونیکی استفاده از فناوری اطلاعات در جهت حذف دو قید زمان و مکان از خدمات بانکی است . بانکداری الکترونیکی را می توان استفاده از فناوری پیشرفته شبکه ها و مخابرات جهت انتقال منابع (پول) در نظام بانکداری معرفی نمود .

دو مفهوم اساسی تشکیل دهنده بانکداری الکترونیکی:

پول الکترونیکی و انتقال الکترونیکی منابع است.

مزاياي بانكداري الكترونيك

از دید موسسات مالی:

ایجاد و افزایش شهرت بانک ها در افزایش نوآوری
حفظ مشتریان کنونی بانک
جذب مشتریان جدید  
گسترش محدوده جغرافیایی
ارائه خدمات بیشتر به مشتریان کنونی
افزایش امکان رقابت

از دید مشتریان:

صرفه جویی در زمان
دسترسی به کانال های متعدد
صرفه جویی در هزینه ها
معايب بانكداري الكترونيك

خطرهای امنیتی

در نظام بانکداری جدید افراد می توانند با بدست آوردن رمز اشخاص ازحسابهای آنان برداشت کنند و یا به طورکلی به حسابهای اشخاص حمله یا آنها را ازاعتبار ساقط نمایند. باید گفت که درنظام بانکداری سنتی به دلیل ماشینی بودن سیستم و یادستی بودن آن ،فقط متصدیان اموربانکی به حسابهای مشتریان دسترسی داشتند و از این نظر میزان این نوع خطرهای امنیتی برای حسابهای افراد و شرکتها بسیارپایین بود.

ناآشنایی با فناوری

عده کثیری ازافراد جامعه با این شیوه بانکداری الکترونیکی آشنایی ندارند که از نبود آموزشهای عمومی وزمینه های لازم فرهنگی واجتماعی ناشی می شود. برای متداول شدن این شیوه بانکداری و استفاده مشتریان ازآن ،به برگزاری دوره های آموزش شیوه کار با نظام خدمات الکترونیکی نیاز است.

شامل 52 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1923837_1926.zip2.3 MB

دانلود پاورپوینت تبلت

دانلود پاورپوینت تبلت فهرست موضوعات: تبلت انواع تبلت کار با تبلت ها سیستم عامل تواناییها امکانات آی پد گلکسی تب Tablet PC یک کامپیوتر قابل حمل شبیه نوت بوک یا یک دستگاه لوح مانند است که دارای یک نمایشگر لمسی یا قلمی است توسط انگشت دست یا یک قلم مخصوص که Stylus نام دارد در مکان هایی که استفاده از لپ تاپ ها مشکل یا سنگین بدون هیچ وسیله جانبی همراه انواع Tablet PC 1.لوح ( Slate ) 2.قابل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در دندان پزشکی

دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در دندان پزشکی فناوری نانو قادر است در دندان پزشکی کمک شایانی نموده و پیشرفت شگرفی را دراین راستا به وجود آورد. با توجه به امکان دستکاری در عمده خواص مواد به کمک فناوری نانو، می توان به ساخت محصولات با کیفیت تر و بهره وری بیشتر امیدوار بود. نانوپودر هیدروکسی آپاتیت کلسیم فسفات ها سازگاری خوبی از خود نشان می دهند و موادی هستند که نزدیکترین شباهت را با بخش معدنی دندان و استخوان دارد. یکی از انواع کلسیم فسفات ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پاورپوینت حمل و نقل شهری مسکو

دانلود پاورپوینت حمل و نقل شهری مسکو کشور: روسیه پایتخت: مسکو جمعیت: 12.6 میلیون مساحت : 1081 کیلو متر مربع مذهب: 41% ارتدکس .10% مسلمان نژاد : 88.43 روس مسافت ازشمال به جنوب-شرق به غرب: 40-35 کیلومتر درباره مسکو مسکو پایتخت روسیه در ناحیه مرکزی بخش اروپایی کشور واقع شده است و تاریخ بنای آن به سال 1147 میلادی میرسد.مسکو بزرگترین مرکز علمی روسیهبزرگترین مرکز آموزش عالی در روسیه مرکز فرهنگی کشورشهر ورزشی در کشورمرکز تجاری- تاریخی و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان