فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت طراحي سازمان متناسب با عصر اطلاعات

دانلود پاورپوینت طراحي سازمان متناسب با عصر اطلاعات

عصر اطلاعات

اين واقعيت كه امروزه سازمان ها در عصر اطلاعات به سر مي برند، با الزامات و محدوديت هايي مواجه هستند كه در گذشته نه چندان دور طرح آنها ضرورتي نداشت.
بدون شك ايجاد سازگاري در ابعاد مختلف سازمان با تغييرات محيطي و استفاده از ابزارهايي كه به مرور پيشرفت فنّاوري در اختيار مديران قرار مي گيرد، نه تنها ضروري است بلكه حيات سازمان ها در محيط هاي فرار  (Volatile) و متلاطم (Turbulent) امروزي به اين مهم بستگي دارد.
تحولاتي كه در عصر اطلاعات رخ مي‌دهد سازمان‌ها و دولت‌ها را به صورتي گريز ناپذير به مبارزه مي‌طلبد و مديران را سخت به چالش وا داشته است.
عصر اطلاعات با اين معضل آغاز شد كه تصميم گيري در محيط هاي متلاطم بدون دستيابي مستمر به اطلاعات مرتبط عملاَ سردرگمي زيادي را ببار مي آورد. طراحي و استقرار سيستم ها و فنّاوري هاي اطلاعاتي (IS/IT) تلاشي بود در جهت پاسخ گويي به اين نياز كه از عناصر بنيادين عصر اطلاعات  به شمار مي روند.
اگر به سيستم ها و فنّاوري اطلاعات (IS/IT) به ديده يك فرصت بنگريم، بايد گفت امكان طراحي اشكال جديد سازماني، سيستم هاي كنترلي جديد، بازمهندسي فرايندهاي سازماني و مانند اينها با اتكا به IS/IT فراهم شده است.
ویژگی های عصر اطلاعات
درصد قابل توجهي از نيروي كار در پردازش و انتشار اطلاعات دخيل هستند.
اطلاعات به صورت كالاي قابل فروش در آمده كه سازمان‌هايي آن را در پردازش داده‌ها به كار گرفته اند تا براي بدست آوردن درآمد به سازمان‌ها فروخته شود. صنعت اطلاعات به سازمان‌هايي اطلاق مي‌شود كه از خريد و فروش و تجارت اطلاعات، درآمد كسب مي‌كنند.
فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات خيلي سريع در حال پيشرفت هستند و محور گسترش اطلاعات و بهبود سازماني در ابعاد مختلف هستند.
جهاني شدن امكان تحقق پيدا كرده است. يعني در نظام جهاني شدن بازارها، سرمايه و فناورى به نحوي باهم يكپارچه و ادغام مي‌شوند كه جهان اندازه متوسط خود را از دست ميدهد و به دنياي كوچكي (دهكده جهاني) تبديل مي‌شود. بطوري كه تمام انسان‌ها قادرند در اين جهان به پيرامون خود سريع تر، ارزان تر و بهتر از قبل دسترسي داشته باشند. سمبل اين نظام شبكه اينترنت است.
در عصر اطلاعات ساختار قدرت موازنه سه قطبي از دولت و سرمايه دار/افراد ناشي مي‌شود نه صرفاَ دولت‌ها. ابر انسان‌ها بجاي ابر قدرت‌ها مطرح  هستند كه از طريق شبكه اطلاعاتي به يكديگر مرتبط شده اند.
چالش هاى عصر اطلاعات
ارتقاي آگاهي هاي سيستم هاي اطلاعاتي در تمام سطوح سازماني و ملي.
اقدام براي استفاده از فرصت هايي IS/IT  و استفاده استراتژيك از آنها.
نهادينه ساختن فرايندهاي مديريت و برنامه ريزي استراتژيك IS/IT.
چگونگي تاثير فنّاوري اطلاعاتي بر ساختار صنعت يا توازن سياسي بين ملت ها.
عوامل بازدارنده استفاده از IS/IT  را به عنوان ابزار رقابتي توسط سازمان ها و كشورها
ارزيابي ارزش استراتژيك سيستم ها و فنّاوري هاي اطلاعاتي.
نقش سيستم ها و فنّاوري اطلاعاتي در كسب مزيت رقابتي.
چشم انداز جامعه اطلاعاتى
جامعه‌اى است كه در آن كيفيت زندگى به ميزان زيادى به اطلاعات و بهره بردارى از آن وابسته است (مارتين، 1988).
اصطلاح جامعه اطلاعاتى بازگوكننده توسعه تكنولوژى‌هاى اطلاعاتى و تجديد ساختمان جامعه پيروامون جريان اطلاعات است.
جامعه اطلاعاتى به عنوان يك رويداد قريب الوقوع از عوارض توسعه شتابان تكنولوژى اطلاعات است.
پديده‌هايى چون تجات الكترونيكى، مدارس الكترونكى، بانكدارى الكترونيكى، انتشارات الكترونيكى، سرقت الكترونيكى، خريد الكترونيكى، … از علائم ملموس جامعه اطلاعاتى هستند.
ويژگى هاى جامعه اطلاعاتى
ويژگى‌هاى اقتصادى: داد و ستد اطلاعات
ويژگى هاى تكنولوژيك: پيوند فناورى هاى اطلاعاتى و ارتباطى
ويژگى هاى اجتماعى: ارتباطات الكترونيكى و جامعه شبكه‌اى
ويژگى‌هاى سياسى: شفافيت خبرى، و توزيع قدرت
ويژگى هاى فرهنگى: هسته مشترك فرهنگى ملل
انقلاب نوين اطلاعاتي
دراكر (1999) معتقد است كه يك انقلاب نوين اطلاعاتي بدون هيچ مانع در شرف وقوع است. انقلاب اطلاعاتي فعلي، در واقع چهارمين انقلاب اطلاعاتي در تاريخ بشر است. اولين انقلاب اطلاعاتي اختراع خط و نگارش در بين النهرين بود. دومين انقلاب اطلاعاتي، اختراع كتاب نوشتاري در چين بود. سومين انقلاب اطلاعاتي اختراع ماشين چاپ و حروف متحرك توسط گوتنبرگ بود.
انقلاب نوين اطلاعاتي به صورت گسترش وسيع اطلاعات و كاربرد آن در اشكال چند رسانه اي تجلي پيدا كرده است.
چگونگي تامين اطلاعات
بيشتر مديران در عصر اطلاعات، داده‌ها و اطلاعاتي را دريافت مي‌كنند كه حتي اگر همه وقت خود را هم صرف كنند، نمي‌توانند آنها را جذب نمايند. آنها از اضافه بار اطلاعات در عذابند. بنابراين، بايد سازوكارهايي را جستجو كرد كه اطلاعات مورد نياز كاربران را تامين كند. طراحي و استقرار سيستم‌هاي اطلاعاتي مناسب يكي از اين سازوكارهاست. مي‌توان گفت مهم‌ترين وظيفه سيستم‌هاي اطلاعاتي عبارت از تصفيه[Filtration]  و تلخيص[Condensation]  اطلاعات است. به عبارت ديگر، اولين و شايد مهمترين اقدام در طراحي سازمان‌هاي متناسب با عصر اطلاعات، طراحي سيستم‌هاي اطلاعاتي مناسب است.
شامل 197 اسلاید powerpoint
 
 


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1925740_5230.zip3.2 MB

دانلود پاورپوینت بانکداری الکترونیک

دانلود پاورپوینت بانکداری الکترونیک توسعه شگفت انگيز فناوري اطلاعات و گسترش آن به بازارهاي پولي و بانكي جهان، علاوه بر تسهيل امور مشتريان بانك‌ها، روش هاي جاري بانكداري را متحول و دگرگون ساخته است. با رشد روزافزون معاملات تجارت الكترونيك در سطح جهان و نياز تجارت به حضور بانك جهت نقل و انتقال منابع مالي، بانكداري الكترونيك به عنوان بخشي تفكيك ناپذير از تجارت الكترونيك و داراي نقشي اساسي در اجراي آن است. به جرأت مي توان گفت: بدون ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت تبلت

دانلود پاورپوینت تبلت فهرست موضوعات: تبلت انواع تبلت کار با تبلت ها سیستم عامل تواناییها امکانات آی پد گلکسی تب Tablet PC یک کامپیوتر قابل حمل شبیه نوت بوک یا یک دستگاه لوح مانند است که دارای یک نمایشگر لمسی یا قلمی است توسط انگشت دست یا یک قلم مخصوص که Stylus نام دارد در مکان هایی که استفاده از لپ تاپ ها مشکل یا سنگین بدون هیچ وسیله جانبی همراه انواع Tablet PC 1.لوح ( Slate ) 2.قابل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در دندان پزشکی

دانلود پاورپوینت کاربرد فناوری نانو در دندان پزشکی فناوری نانو قادر است در دندان پزشکی کمک شایانی نموده و پیشرفت شگرفی را دراین راستا به وجود آورد. با توجه به امکان دستکاری در عمده خواص مواد به کمک فناوری نانو، می توان به ساخت محصولات با کیفیت تر و بهره وری بیشتر امیدوار بود. نانوپودر هیدروکسی آپاتیت کلسیم فسفات ها سازگاری خوبی از خود نشان می دهند و موادی هستند که نزدیکترین شباهت را با بخش معدنی دندان و استخوان دارد. یکی از انواع کلسیم فسفات ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان