فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت عجایب هفتگانه (قدیم)

دانلود پاورپوینت عجایب هفتگانه (قدیم)

عجایب هفتگانه باستان

نخستین کسی که در رابطه با عجایب هفتگانه کتاب نوشته است،نویسنده فنیقی “آنتیپاتروس” می باشد.کتاب او نه دارای دیدگاه فلسفی و نه دیدگاه هنری بوده است بلکه فقط یک کتاب راهنمای سفر ساده ای در عهد باستان بوده است.

“آنتیپاتروس”در سفرهایش که اگر رفته باشد بیشتر راه های تجاری معروف آن زمان را دنبال میکرد.

او فقط یکی از عجایب هفتگانه را در یونان یافت،پیکره زئوس اثر فیدیاس در المپیا.

1-هرم خئوپوس در جیزه

هرم بزرگ جیزه در مصر تنها بازمانده عجایب هفتگانه به شمار می آید.

پندار بر این است که این هرم آرامگاه فرعون خوفو از دودمان چهارم بوده است.از این رو به این هرم،هرم خوفو هم گفته میشود.این هرم در شهر قاهره مصر واقع است و قدمت آن به 2900ق.م میرسد.ساخت آن توسط100000 نفر کارگر در مدت 20 سال به پایان رسیده است. 

این هرم به همراه ده هرم کوچکتربه دستور خوفویا خئوپوس ساخته شد.

هرم در اصل 147 متر ارتفاع داشته که بعلت فرسایش به 137 متر رسیده است.هر ضلع قاعده هرم 230متر طول دارد ودر ساخت آن از حدود2300000بلوک به وزن 2/5 تن  ساخته شده است. قبل از اینکه قطعه آهکی ازشرق رود نیل برای شروع کار آورده شود،ابتدا میبایست کارهای مقدماتی انجام شود.قبل از هرچیز بایدزمینی انتخاب می شد که بتواند وزن حدود 6.400.000تنی هرم را حفظ کند تا هرم در خاک فرو نرود.

2-باغ های معلق بابل

باغ های معلق بابل که در ول تاریخ بیش از سه هزار ساله خود سه بار تا پی دیوار های شهر منهدم شده و همواره دیگر بار از نو ساخته شده بود.اما در نهایت این شهر در قرنهای 6و5 پیش از میلاد به زیر سلطه ی  فارسها و مقدونی ها در آمد.

بابل نخستین شهر جهانی تاریخ بشریت محسوب می شود و به خاطر سه اثر ساختمانی  برجسته یعنی برج بابل،دیوار های مستحکمی که به دور شهر کشیده شده بود و باغ های معلق سیرامیس مشهور و معروف شده بود.

” کلدوی“ماموریت داشت تا به جست و جوی این سه اثر هنری عجیب بپردازد و آنها را از دل زمیین حفاری کند و در کار خود موفق هم شد.

او برج بابل را یافت،معبدی بزرگ و مطبق و درون پـُر که به افتخار خدای کشور بابل ”مردوک“بر پا شده بود.

شامل 25 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1927324_8798.zip2.8 MB

دانلود پاورپوینت رشد حس حرکتی

دانلود پاورپوینت رشد حس حرکتی رشد سیستم حس حرکتی برای اجرای حرکتی مهم است زیرا اطلاعاتی را در موارد ذیل به ما می دهد : 1- وضعیت نسبی قسمتهای مختلف بدن با یکدیگر . 2- وضعیت بدن در فضا . 3- اگاهی فرد از حرکات بدن خود 4- ماهیت اشیایی که بدن با آنها تماس حاصل میکند احساس حرکت اطلاعات مربوط به حس حرکت متکی به گیرنده های حسی متفاوتی است که در تمامی بدن قرار دارند . دوکهای عضلانی یکی از انـواع گیرنده های حسی این قسم اطلاعات ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت امنیت در تجارت الکترونیک

دانلود پاورپوینت امنیت در تجارت الکترونیک مقدمه ای بر نقش امنیت در تجارت با تمام مزایایی که تجارت الکترونیک بهمراه دارد ، انجام تراکنش ها و ارتباطات آنلاین محلی بزرگتر برای سوء استفاده از فناوری و حتی اعمال مجرمانه فراهم می کند. هر ساله سازمان های بسیاری هدف جرائم مرتبط با امنیت ، از حملات ویروسی گرفته تا کلاه برداری های تجاری از قبیل سرقت اطلاعات حساس تجاری و اطلاعات محرمانه کارت های اعتباری  قرار می گیرند. با اینحال آنچه مهمتر از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت امنیت اطلاعات

دانلود پاورپوینت امنیت اطلاعات در حال حاضر گسترش و توسعه روزافزون فناوري اطلاعات و ارتباطات و ظهور اينترنت و ... باعث پيشرفت روزافزون بشر شده به طوريکه عصر حاضر را به نام عصر اطلاعات مي نامند. حرکت سريع کشورها به سوي جامعه اطلاعاتي موجب رشد وسيع سيستم ها و سرويس هاي اطلاعاتي شده است. اطلاعات گنجينه اي ارزشمند است که در حال حاضر به جاي نگهداري در کمدها و اطاق ها در داخل شبکه هاي محلي درون يا برون سازماني نگهداري مي شود. از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان