فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت دیدگاه پردازش اطلاعات

دانلود پاورپوینت دیدگاه پردازش اطلاعات

مفاهیم:

دریافت اطلاعات برای اجرای ماهرانه حرکت مهم است : برای مثال اگر ندانید کدام زاویه پر تاب موجب کسب مسافت بیشتر می شود ، چگونه می خواهید در پرتاب خود موفق شوید ؟

عدم آگاهی و دانش بازی همان قدر می تواند بازیکن را محدود کند که نداشتن قدرت عضلانی یا هماهنگی عصبی –عضلانی. تغییرات سنی بر فرآیند شناخت نیز تاثیر دارد . رشد دستگاههای ادراکی – شناختی بر رشد فرد اثر می گذارد .

می توان با استفاده از مدل های پردازش اطلاعات ، فرآیند های ادراکی – شناختی را مطالعه کرد.

میزان اطلاعات مفیدی که فرد توانایی پردازش آن را دارد . در دوره ی کودکی افزایش می یابد و در دوره ی بزرگسالی به حد بهینه خود می رسد لیکن در دوره ی پیری بروشنی کاهش می یابد.

دیدگاه پردازش اطلاعات :
در دیدگاه پردازش اطلاعات پژوهشگران سعی می کنند رفتار را بر اساس فرایند های ادراکی – شناختی توضیح دهند . این دیدگاه بر اساس مدل کامپیوتر و مغز انسان طراحی شده است و در سال 1970 ظهور کرد و در بین متخصصان روانشناسی رشد ، روانشناسی تجربی و یاد گیری حرکتی ، طرفداران زیادی بدست آورد .
رفتار گرایان به واسطه ی تاکید بر ارتباط محرک و پاسخ، باز خورد و آگاهی از نتایج ، در دیدگاه پردازش اطلاعات تاثیر قابل توجهی گذاشتند .
در این دیدگاه انسان قدم قدم و به طور زنجیره ای اطلاعات را همانند ماشین های چاپگر پردازش می کند .

مدلهای پردازش اطلاعات

مدلهای پردازش اطلاعات در مغز نحوه سیر اطلاعات را در مراحل متنوع ادراکی – شناختی و رسیدن به تصمیم گیری پاسخ حرکتی لازم توصیف می کنند . این ادراکی احراتی – شناختی و عوامل ترکیب کننده آنها بیشتر عملکردی هستند تا ساختاری ، یعنی اینکه این مراحل فرایند هایی را که به نظم می رسد در اجرای ماهرانه درگیرند مشخص می کند . این عمل از روی ارزیابی منطقی در خصوص اینکه چه چیز باید مقدم بر یک پاسخ ماهرانه باشد یا فرآیند هایی که در تحقیقات به دست آمده اند انجام می شود .

مراحل ادراکی شناختی الزاما دلالت  بر محل یا مراکزی در سیستم عصبی نمی کند و طوری به تصویر کشیده می شوند که روابط آنها نسبت به هم نشان داده شود .

بهره وری از یک مدل به منظور تحلیل پردازش اطلاعات:

یک بازی کن بسکتبال را تصور کنید که می خواهد توپ را به یار خود که به سرعت به طرف حلقه حریف می دود  پاس دهد . گیرنده های حسی پاس دهنده ، محرکها را به شرح ذیل دریافت و آنها را به اطلاعات عصبی مبدل می کند .

1- محرکهای جنبشی مربوط به وضعیت بدن و اندامهای پاس دهنده

2- امواج نوری که نشان دهنده وضعیت و حرکت یاریتمی خود و بازیکنان دیگر است.

3- امواج صوتی که توسط بازیکنان و تماشاچیان تولید می شود .

ظرفیت پردازش اطلاعات :
مراحل پردازش اطلاعات در کانالی به وقوع می پیوندد که از لحاظ ظرفیت محدود است یعنی فرد در هر لحظه می تواند با مقدار محدودی اطلاعات سرو کار داشته باشد و در غیر این صورت فرد با مقدار زیادی از اطلاعات سرو کار خواهد داشت  و زمان زیادی طول می کشد تا پاسخ مناسب را انتخاب و اجرا کند که البته ممکن است در آن لحظه وضعیت تغییر کرده باشد
تاخیر گزینه و یا اصلاح حرکت زمانی است که پاسخ فرد آن طوری که طراحی ذهنی شده است به مرحله اجرا در نیامده باشد و زمان اجرای آن لااقل  500 هزارم ثانیه طول بکشد.

شامل 26 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1931732_5508.zip1.3 MB

دانلود پاورپوینت تفاوت بین فرآیند قالب گیری و فرآیند ریخته گری

دانلود پاورپوینت تفاوت بین فرآیند قالب گیری و فرآیند ریخته گری ریخته گری چیست؟ فرآیند ریخته گری با تولی قالب آغاز می شود که شکل قالب،قرینه و معکوس قطعه ایست که ما نیاز داریم. قالب از مواد نسوز مانند ماسه تولید می شود. فلز را حرارت داده تا ذوب شود. سپس مذاب درون قالب شکل مورد نظر ریخته می شود. چرا از ریخته گری استفاده می کنیم؟ به روش ریخته گری قطعات زیادی را می توان تولید کرد که هندسه بسیار پیچیده ای دارند و یا دارای حفره های درونی می باشند. برای تولید ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت شيوه ارائه مطالب علمي و فني

دانلود پاورپوینت شيوه ارائه مطالب علمي و فني تعریف ارائه در لغت به معنای نشان دادن و نمایش دادن آمده است و در زبان فارسی بصورت ارائه کردن و ارائه دادن بکار می رود در واقع ارائه انتقال مفهوم از ذهن و یا احساس خود به ذهن و احساس دیگری است ارائه سبب گسترش فضای شناخت مخاطب میشود سیستم ارائه : ارائه بعنوان انتقال اطلاعات، سیستم که خاص خود را دارد. این سیستم در طبیعت و در جامعه انسانی همیشه وجود داشته است. و حتی در گونه ابتدایی اش پیش از آغ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت خودکشی

دانلود پاورپوینت خودکشی پدیده خودکشی که ازعوارض مهم دنیای صنعتی عصرحاضراست  بیشترمتأثر از نا به سامانی ها ،اختلال های روانی و نابرابری های اجتماعی است . دورکیم درکتاب ” تقسیم کار ” خود براین اعتقاد است که ” خودکشی همراه با تمدن ظاهر می شود و یا حداقل آن چه به شکل خودکشی  در جوامع فروتر ملاحظه می شود ، خصوصیات ویژه ای دارد. درزندگی شهرنشینی کنونی، جمعیت بسیار زیاد  درشهرها وعدم تجانس ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان