فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت بررسی سیستم مدیریت زباله شهر مشهد در سال 85

دانلود پاورپوینت بررسی سیستم مدیریت زباله شهر مشهد در سال 85

یکی از آلاینده های مهم محیط زیست مواد زائد جامد می با                نشان می دهد که عدم توجه به جمع آوری ودفع صحیح مواد زائد می تواند 22 مشکل عمده زیست محیطی را که مقابله با آنها به سادگی امکان پذیر نیست بوجود آورد .برای حل این مشکلات خاص ،عناصر موظف مختلفی با هم ترکیب شده ومجموعه ای بنام مدیریت )ISWM) 

 آورده است مدیریت مواد زائد شهری از شش عنصر موظف: تولید، ذخیره در محل ،جمع آوری ،حمل ونقل ،پروسه وبازیافت ودفع تشکیل شده است .داشتن اطلاعات در خصوص هر کدام از عناصر موظف می تواند در عملکرد سیستم مدیریت جامع مواد زائد جامد تاثیر بسزایی داشته باشد .

مواد وروشها :

در این تحقیق که در سال 85 در شهر مشهد انجام شده است . اطلاعات بوسیله پرسشنامه ، مشاهده ، مصاحبه وبررسی مطالعات انجام شده دراین زمینه که توسط خود سازمان ویا محققین دیگر انجام گرفته بود انجام شد. تعداد 5 نمونه پرسشنامه به تعداد بیش از 190پرسش شامل پرسشهایی مربوط به کمیت وکیفیت زباله که 12 %سئوالات ، روشهای نگهداری وجمع آوری 21% ، 29% سئوالات مربوط به محل دفن زباله و15 % سئوالات مربوط به زباله های بیمارستانی و.8%مربوط به طرح تفکیک از مبداء وهمچنین حدود 13 درصد مربوط به کمپوست وورمی کمپوست خصوص عناصر موظف مدیریت مواد زائد جامد مطابق با استانداردهای موجود در منابع علمی تکمیل وپرسشنامه ها با مراجعه به محلهای دفن ،کارخانه کمپوسیت ،بازیافت کاغذ وپلاستیک وطی انجام بازدید ومشاهده وضع موجود وهمچنین با توجه به آمار واطلاعات موجود در سازمان بازیافت وتبدیل مواد شهرداری مشهد وبررسی پژوهش های مشابه در این زمینه صورت گرفت .

نتایج :

نتایج نشان می دهد متوسط زباله خانگی شهر مشهد 1200تن درروز تولید می شود. که با توجه به جمعیت 2400000 نفری مشهدسرانه تولید زباله0.496کیلوگرم در روز و در سال84هزینه مدیریت هر کیلوگرم زباله ، 106.89 ریال بوده است.آنالیز فیزیکی نشان می دهد که درصد مواد فسادپذیر63.92 ،کاغذ وکارتن 14.41،پلاستیک 4.22،فلزات 3.92،شیشه 2.84 می باشد .روش جمع آوری زباله در شهر مشهد خانه به خانه می باشد که بصورت شبانه جمع اوری می گردد .میزان کل زباله خانگی ورودی به محل دفن روزانه 1200تن می باشد که به روش دفن سطحی در توده هایی با ارتفاع بیش از 1متر دفن وبا 30خاک پوششی لایه ای و60سانتی متر خاک پوششی نهایی پوشانده می شود . کارخانه کمپوست مشهد ظرفیت پذیرش روزانه 500 تن مواد آلی وظرفیت تولید روزانه 120تن کود آلی رادارد .

مشکلات موجود:

از جمله مشکلات بارز در بخش جمع آوری ،عدم استفاده کارگران بخش جمع اوری از وسایل حفاظت فردی مناسب می باشد .همچنین مجهز نبودن برخی از کامیونها به مخزن جمع آوری شیرابه وعدم استفاده برخی از ماشین آلات جمع آوری از توری روکش زباله می باشد .از مشکلات بارز در محل دفن می توان به در نظر نگرفتن اندیس الکنو در محل دفن قدیم وجدید ،عدم زهکشی جهت جمع آوری شیرابه محل دفن وکافی نبودن فضای سبز ایجاد شده در اطراف محل دفن می باشد .در بخش کمپوست می توان به بالابودن رطوبت در زباله های ورودی وهمچنین بالابودن رطوبت در طی دوره عمل آوری کمپوست واشاره نمود .از نقاط قوت طرح تفکیک از مبدا به کاهش درصد کاغذ وشیشه وپلاستیک وارد شده به محل دفن اشاره نمود .

وتلند:

وتلند ها به عنوان يك ذخيره طبيعي در تمام تاريخ بشري شناخته شده اند . اهميّت آنها زماني مشخص مي شود كه در حالت طبيعي خود باشند . هم اكنون توانايي تصفيه ي آب توسط وتلند ها توسط افرادي مثل

Marash Arab  

در محل تلاقي رودخانه هاي 

Tigris و Euphrates

در جنوب عراق به علاوه در حالت مديريت شده براي مثال چوب هاي برنج (بويژه در جنوب شرقي آسيا )، شناخته شده كه مثل يك جاذب در تصفيه فاضلاب عمل مي كند .

بستر هاي "ني" يك مكمل مفيد را براي سيستم تصفيه ي فاضلاب سنتي ايجاد مي كنند ، آنها اغلب يك روش ارزان در مقابل تكنولوژي هاي تصفيه فاضلاب گران قيمت مثل صافي چكنده و پروسه ي لجن فعال مي باشند. جريان اقفي و جريان عمودي وتلند ها بر مبناي خاك ، شن و يا گراول استفاده شده براي تصفيه ي فاضلاب هاي خانگي و صنعتي تعيين مي شوند. آنها همچنين مثل يك تصفيه ي بلقوه كاربرد دارند كه از پخش آلودگي شامل فاضلاب زه كشي همچنين روان آب شهري جلوگيري مي كند .

به علاوه وتلند ها به عنوان منبع حفظ حيات وحشي به كار مي روند و مي توانند به عنوان مناظر تفريحي طبيعي براي جوامع محلي باشند.
به طور كلي تعريف وتلند كار بسيار مشكلي است ،وتلند ها
Peatland سرزمين هايي از مرداب ، تالاب ،
  يا آب،اعم از اينكه  طبيعي يا مصنوعي ، دائمي يا موقتي ، با آب راكد يا جريان دار ، شيرين يا شور ، و يا زمين هايي با آب دريا  كه عمق آن هنگام پايين بودن جذر و مد از 6 مترتجاوز نكند تعريف شده اند. وتلند ها ، تابع خاك اشباع از آب هستند ، تراكم اكسيژن در رسوبات و لايه ي سطحي آب از اهميت فوق العاده اي  برخوردار است . رنج انتشار اكسيژن در آب و رسوبات آهسته است و به علت تنفس ميكروبها و حيوانات دربسيارى از وتلندها شرايط به سمت بى هوازى پيش مى رود .

رواج شرايط بي هوازي در اكثر وتلندها منجر مي شود به اينكه وتلند ها نقش مهم و ويژه اي در آزاد كردن گاز نيتروژن از ليتوسفر و هيدروسفر به اتمسفر در طي نيتريفيكاسيون ايفا كنند.
با توجه به اينكه حالت هاي مختلف اكسيدهاي نيتروژن در وتلندها موجود است بيوژئوشيمي اين محيط ها هم اهميت دارد.
نيترات يك پذيرنده نهايي مهم الكترون پس از اكسيژن است كه آنها را به فرايند اكسيداسيون مواد آلي مربوط مي كند .انتقال نيتروژن در وتلندها شديداً به فعاليت باكتريايي مربوط است. فعاليت گروه هاي ويژه اي از باكتريها بستگي به منطقه مورد نظر در وتلند هوازي يا بي هوازي دارد.

شامل 57 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1933562_2941.zip274.7k

دانلود پاورپوینت والیبال

دانلود پاورپوینت والیبال والیبال چیست؟ والیبال یک ورزش گروهی است که در آن بازیکنان هر تیم در دوسوی یک تور قرار گرفته و سعی می‌کنند تا توپ را با گذراندن از تور در زمین تیم مقابل فرود آوردند. والیبال در سال ۱۸۹۵ در کشور آمریکا متولد شد و شهرت جهانی آن پس از المپیک ۱۹۶۴ توکیو که برای اولین بار در برنامه بازی‌های المپیک قرار گرفت، فراگیر شده‌است. والیبال تقریبا در تمام دنیا بازی می‌شود اما در شرق آسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت علوم سوم راهنمایی

دانلود پاورپوینت علوم سوم راهنمایی فصل یک ماده و تغییرات آن درون اتم1 اتم وترکیب های شیمیایی2 ماده وتغییرات آن سال هاست که انسان با تفکر در طبیعت و مشاهده ی پدیده های بسیار همواره تلاش کرده است که پرده از اسرار افرینش بردارد و به اصل هستی پی برد بشر تا به امروز با پرواز به اوج اسمان ها و ورود به فضا و کشف ناشناخته ها از یک سوءو ورود به دنیای اتم ها مولکول ها از سوی دیگر تلاش کرده تا پاسخ گوی ذهن کنجکاو خود باشد در این بخش به دن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت بررسي قاعده لا ضرر ولاضرار

دانلود پاورپوینت بررسي قاعده لا ضرر ولاضرار اصل لا ضرر و لا ضرار از قواعد فقهي عام است كه بر بخش هاي اقتصادي و غير اقتصادي قابل انطباق است و داراي زمينه اجرايي است. حديث لا ضرر و لا ضرار اساساً از پيغمبر اكرم (ص) درباره « سمره بن جندب» است كه در ديگر روایات نيز بدان اشاره شده است. اصل لا ضرر يكي از قواعد مورد توجه فقهاست و كاربرد اين اصل در عبادت و معاملات مورد توجه قرار مي گيرد. این حديث در دين اسلام قلمرو بسيار وسيعي دارد و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان