فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت فناوری های قرن 21

دانلود پاورپوینت فناوری های قرن 21

نیمه هادی ها و صنایع الکترونیک

گوردون مور ، در توصیف خط سیر حرکتی از نیمه هادی ها تا صنعت کامپیوتر ، گفت : اگر صنعت خودرو به همان میزان [صنعت نیمه هادی ها] با تجربه بود ، اتومبیل ها مسیر یک میلیون کیلومتر در ساعت را با مخزن سوختی کمی بیش از یک باک طی می کردند، و هزینه به دور انداختن ماشین شما بسیار کمتر از  هزینه بلیط پارکینگ شما می شود.

در واقع ، در سه سال اخیر به اندازه سی سال گذشته صنعت نیمه هادی توانسته است ظرفیت تراشه های حافظه را با کاهش عرض خط ترانزیستورها در داخل آن چهار برابر اضافه کند . صنعت نیمه هادی ها  تا 20 درصد در هر سال نسبت به 30 سال گذشته رشد داشته وتعداد ترانزیستورها در سال 1997 متناوب عرضه شده است: ده تا هفدهم قدرت .  این عدد در ادامه با توجه به افزایش تقاضا تا 80 درصد افزایش یافت.

امروزه یک تراشه 64 مگابایت درمی(*) قابل اعتماد تر از یک ترانزیستور 30 سال پیش است.در سال 1959  یک ترانزیستور به مبلغ6 دلار فروخته شد در حالیکه امروز بهای یک حافظه 16 مگابایت درمی به این قیمت می باشد.

اولین کامپیوتر یک ماشین حساب الکترونیکی بود ،که 70 متر مکعب فضا اشغال می کرد ؛ سرعت کوچک کردن فضای اشغالی از آن به بعد شروع شد. این مورد مربوط به 10 سال اخیر می باشد. کامپیوترها از لحاظ (قدرت محاسبات و اندازه و میزان هزینه) تا 1000 برابر در این 10 سال بهبود یافته اند. سرعت کلاسیک  معماری پردازنده ها-مجموعه دستورالعمل هاى پيچيده کامپیوتری (CISC)*-در 25 سال اخیرتا برابر1000 افزایش یافته است.

تاثیرات تکامل صنعت الکترونیک

 یکی از نمونه های تکامل صنعت الکترونیک ،تاثیرات شگرف آن درزندگی امروزه استمثلاً نوعی از تلفن همراه در ابعاد ساعت مچی در سال 2004 که با باتری آن به وزن 30گرم بود(درصورتیکه این فناوری در سال 1984 یک کیلو وزن داشت)تولید گردید.
هزینه مغناطیسی ذخیره اطلاعات از0.25 سنت در هر مگابایت در سال 1996 به0.03سنت در سال 2004  کاهش یافت.و دقت پیگیری از 0.2 درآن سال به 0.05 میکرون رسیده است.
در مورد ذخیره سازی نوری ، دی وی دی (دیسک دیجیتال همه کاره) جایگزین سی دی (کامپکت دیسک) شد.
ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در دی وی دی  در سال 2004 نسبت به  ذخیره سازی آن در سی دی درسال 1996، 15 برابر شد و سرعت بازخوانی اطلاعات از آن 5 تا 10 برابرگردید.
بزودی از طریق تجاری شدن مقاومت الکترونیکی می شود 300 گیگابایت اطلاعات را در قالب کارت PCMCIA (تقریباً5/8- 5/5سانتیمتر)ذخیره کرد که این میزان به 10 ترابایت  نیز خواهد رسید.

PCMCIA :نوع ديگر از حافظه شامل ماژول هاي DRAM بوده كه در notebookاستفاده مي شود.

تا سال 2010 پیش بینی ما ارایه تراشه 64 گیگابایتی ، با عرض 0.07 میکرون خط و هزینه 0.2 سنت در هر مگابایت است ، در صورتی که در سال 1998 یک تراشه 256 مگابایتی با عرض 0.18 میکرون خط وبا هزینه7 سنت در هر مگابایت تولید می شود.
فرکانس تراشه ها از 400 مگاهرتز به 1100 مگاهرتز در سال 2010 افزایش یافته است.  ظرفیت ذخیره سازی این تراشه های 4 برابرگردیده است .

سیستم های ریز الکترومکانیکی

انقلاب بوجود آمده در نیمه هادی ها باعث شد که انتقال الکترونیکی اطلاعات از مکانی به مکان دیگر ،با سرعت وقابلیت اطمینان بیشتر و ارزانتر از سالهای قبل انجام گردد.
اطلاعات منتقل شده توسط سیستم های ریز الکترومکانیکی نیازی به جریان الکترونیکی ندارند؛آنها می توانند بصورت مکانیکی،شیمیایی و یا بیولوژیکی عمل کنند. در اینجا دو نوع از سیستم ها درگیر هستند ، سنسورها و فعال کننده ها. سنسورها صورتی از انرژی را به صورت های دیگر تبدیل می کنند ؛ فعال کنندها اجازه می دهند که سنسورها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
زمینه های کاربرد و تاثیرات آینده MEMS
1) دستگاه های مکانیکی و خودکار (نیروی بیشتر ریز حس گرها، فشار ،  شتاب و میزان سرعت ریزگردش نماها)
2) دستگاه های سیلان شناسی (به عنوان مثال هد جوهر افشان ، آنالیز شیمیایی بر روی یک تراشه ، غربالگری مواد مخدر و سنجش آن)
3 )دستگاه های نوری(نمایش دادن ارتباط اجزای نوری ، لیزری و اسکنرهای تعدیل کننده پرتو)
4) دستگاه های برای ذخیره سازی داده ها
شامل 45 اسلاید powerpoint


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1962436_3196.zip2.6 MB

دانلود پاورپوینت کربوهیدرات ها

دانلود پاورپوینت کربوهیدرات ها کربوهیدرات‌ها : (هیدرات ‌ های کربن یا مواد قندی) یکی از انواع مولکول‌های زیستی هستند که از نظر شیمیایی آنها را پلی ‌ هیدروکسی ‌ آلدئید ‌ یا پلی ‌ هیدروکسی ‌ کتون ‌ می‌دانند. هیدرات‌های کربن از اتم‌های کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌اند. کربوهیدرات‌ها بیشتر به عنوان مولکول‌های ذخیره‌کننده انرژی عمل می‌کنند، ام ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان

دانلود پاورپوینت هوش تجاری

دانلود پاورپوینت هوش تجاری وقتی در یک شرکت و یا موسسه برای تولید یک محصول و یا سرویس جدید ، نظرات و پیشنهادات مختلفی ارائه می شود ، که هریک از افراد آن شرکت معمولا این پیشنهادات را با توجه به تولید کنونی و دیدی که از شرکت خود دارند ارائه می دهند، اما نکته مهم این است که آیا شنیدن آن نظر ها و پیشنهادها با تقاضای مشتری و افراد ذی نفع منطبق است ؟ در این حالت باید بخش های تحقیق و توسعه مطمئن شوند که صدای مشتری را شنیده اند. درک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت مود انتقال آسنکرون(ATM)

دانلود پاورپوینت مود انتقال آسنکرون(ATM) ATM، مخفف مد ارسال غیر هم زمان و یک رابط و واسطه برای انتقال بسته های اطلاعاتی می باشد. ترکیب کانال ها در ATM به صورت آماری است وهمین خاصیت ATM که انعطاف پذیری آنرا افزایش داده و اجازه می دهد از منابع به خوبی استفاده شود. ATM از بسته هایی استفاده می کند که اندازه ای ثابت دارند و سلول نامیده می شوند. کاربرد این سیستم در شبکه هایی است که دارای سرعت بالایی هستند و دلیل استفاده ی آن در این گونه شبک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان