فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت آمادگی دفاعی

دانلود پاورپوینت آمادگی دفاعی

مديريت بحران و پدافند غيرعامل

پدافند غير عامل با توجه به اصول حاكم در مديريت بحران مجموعه از تمهيدات، اقدامات و طرح هايي است كه با استفاده از ابزار و شرايط، حتي المقدور بدون نياز به نيروي انساني و  به صورت خود اتكا، از يك سو توان دفاعي مجموعه را در زمان بحران افزايش داده و از سوي ديگر پيامدهاي بحران را كاهش و امكان باز سازي مناطق آسيب ديده را با كمترين هزينه فراهم مي سازد.
طرح هاي پدافند غير عامل قبل از انجام مراحل تهاجم و در زمان صلح تهيه و اجرا مي گردند
اين قبيل تمهيدات و ملاحظات پدافند غيرعامل علاوه بر كاهش شديد هزينه ها، كارآيي دفاعي طرحها، اهداف و پروژه ها را در زمان تهاجم دشمن بسيار افزايش خواهد داد.

اهداف اصلي پدافند غير عامل:

استمرار فعاليت هاي زيربنايي

تأمين نيازهاي حياتي

تداوم خدمات رساني عمومي و تسهيل ‌اداره كشور در شرايط تهديد و بحران تجاوز خارجی

حفظ بنيه دفاعي برغم حملات خصمانه و مخرب دشمن از طريق اجراي طرح‌هاي پدافند غيرعامل

كاستن از آسيب پذيري مستحدثات و تجهيزات حياتي و حساس كشور

قابليت هاي پدافند غير عامل

قابليت‌هاي پدافند غيرعامل، ايجاد بستر مناسب توسعه پايدار كشور، هم راستا با سياست‌هاي تنش‌زدايي، پايدارترين و ارزان‌ترين روش دفاع، مناسب‌ترين راهكار افزايش آستانه مقاومت ملي، پشتوانه اقتدار ملي، يكي از مهمترين ابزارهاي بازدارندگي، بهترين و مناسب‌ترين شيوه كاهش مخاطرات و كاهش آسيب پذيري، صلح آميزترين روش دفاع و فطري‌ترين عنصر دفاعي بشر در برابر همه حوادث است.
ذكر اين نكته ضروري است كه "كشورهايي كه توسعه پدافند غيرعامل را به عنوان يك سياست دفاعي مستمر در دستور كار خود قرار مي‌دهند، هيچگاه در مظان اتهام تهديد عليه كشورهاي ديگر قرار نمي‌گيرند".
با اين توضيح، كشورهايي كه پدافند غيرعامل را به عنوان يك راهكار اصلي برمي‌گزينند به شرايطي از نظر كاهش آسيب‌پذيري دست مي‌يابند كه‌مطامع كشورهاي تهديدكننده عليه آنها كاهش مي‌يابد.
اصول پدافند غيرعامل درطرح هاي حساس و حياتي  
1- ايجاد بستر مستمر و پويا جهت اجراي طرح هاي پدافند غير عامل
2- قرار گرفتن اصول پدافند غير عامل در متن طرح هاي پدافند غير عامل
3- ايجاد ضمانت هاي اجرائي و پاسخگو بودن بالاترين مقام اجرائي هر دستگاه نسبت به رعايت اصول پدافند غير عامل
4- تعيين شاخص هاي اولويت بندي، متناسب با اهميت و حساسيت نقاط هدف (ساختمان ها، تأسيسات، تجهيزات و شريان هاي اصلي كشور كه ممكن است در معرض تهاجم قرار گيرند نقاط هدف ناميده ميشوند.)
5- تعيين سطوح ايمني و معيارها و ضوابط فني پدافند غير عامل متناسب با ماهيت نقاط هدف و نوع تهديد.
6- كاهش آسيب پذيري نيروي انساني، مستحدثات و مراكز حياتي و حساس موجود و در دست اجرا يا در دست مطالعه كشور از طريق اجراي طرح هاي پدافند غير عامل

بحران:

بحران رويدادي است كه به طور طبيعي يا بوسيله بشر، به طور ناگهاني (Emergency) يا به صورت فزاينده (Crisis) بوجود آيد و سختي و مشقتي را به جامعه انساني تحميل كند كه براي برطرف كردن آن نياز به اقدامات اضطراري، اساسي و فوق العاده باشد.

ايران يكي از ده كشور حادثه خيز جهان و بعد از هند، بنگلادش و چين،چهارمين كشور بلاخيز به شمارمي‌رود.

بحرانهاي تكنولوژيك

خطرات تكنولوژيك بر اثر فرايندها و مواد ناشي از زندگي در جهان صنعتي ايجاد مي‌شوند و شامل موارد زير هستند:
نقل و انتقال مواد و انسان‌ها (از راه جاده‌ها، راه‌آهن، هوا يا دريا)
استفاده از ماشين‌آلات سنگين يا سريع
استفاده از الكتريسيته، دماي بالا، فشار بالا و ...
توليد انبوه، ذخيره‌سازي، استفاده و دور ريختن مواد خطرناك
شامل 52 اسلاید powerpoint


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1964056_1743.zip3.2 MB

دانلود پاورپوینت رایانش ابری

دانلود پاورپوینت رایانش ابری رایانش ابـری مدلی اسـت که برحسب تقاضـای شبکه ، دسترسـی آسان و فراگیر به مجموعه عظیمی از منابع محاسباتی قابل تنظیم  را به سرعت و بدون دخالت سرویس دهنده به راحتی ممکن می سازد . تاریخچه : پیدایش مفاهیم اساسی رایانش ابری به دهه ۱۹۶۰ باز می گردد . تصویر کنونی ما از رایانش ابری به سال 2006 که توسط آمازون مطرح شد برمیگرده. معماری : ابر ابتدایی : ظاهر برنامه ها و داده های مورد استفاده ابر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت ساختار اتم

دانلود پاورپوینت ساختار اتم مطالعه بر روی عنصر ها به حدود 2500 سال پیش بر می گردد زمانی که تالس فیلسوف  یونانی آب را عنصر اصلی سازنده جهان هستی می دانست دویست سال پس از او ارسطو عنصر هوا ، خاک ، آتش را به عنصر پیشنهادی تالس افزود و این چهار عنصر را عنصر های سازنده کاینات اعلام کرد این دیدگاه تا2000 سال بعد نیز مورد پذیرش بود تا این که در سال1661 میلادی رابرت بویل دانشمند انگلیسی با انتشار کتابی با عنوان شیمی دان شکاک مف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت فناوری های قرن 21

دانلود پاورپوینت فناوری های قرن 21 نیمه هادی ها و صنایع الکترونیک گوردون مور ، در توصیف خط سیر حرکتی از نیمه هادی ها تا صنعت کامپیوتر ، گفت : ” اگر صنعت خودرو به همان میزان [ صنعت نیمه هادی ها ] با تجربه بود ، اتومبیل ها مسیر یک میلیون کیلومتر در ساعت را با مخزن سوختی کمی بیش از یک باک طی می کردند، و هزینه به دور انداختن ماشین شما بسیار کمتر از   هزینه بلیط پارکینگ شما می شود . ” ” در واقع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,000 تومان