فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت افسردگی وراه کارهای مقابله با آن

دانلود پاورپوینت افسردگی وراه کارهای مقابله با آن

مقدمه

اختلال افسردگی

اختلال افسردگی یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود؛ چیزی که از آن به عنوان "سرماخوردگی روانی" یاد می‌شود.

افسردگی چیست؟

افسردگي بيماري است که همه بدن را درگير مي کند. جسم، حالات روحي و افکار، همگي درگير اين بيماري مي شوند. اين اختلال روي غذا خوردن و خوابيدن نيز اثر مي گذارد، همچنين احساسي که فرد نسبت به خود دارد و نحوه تفکر او نيز متاثر از اين بيماري مي شود. اختلال افسردگي با غمگيني يا ناراحت بودن متفاوت است. افراد مبتلابه اختلال افسردگي نمي توانند احساسات شان را کنترل و با آرامش رفتار کنند. درمان مناسب مي تواند به بيشتر اين بيماران کمک کند. نشانه هاي اين بيماري از شخصي به شخص ديگر بسيار متفاوت است و به شدت بيماري نيز بستگي دارد. افسردگي سبب تغيير در تفکر، احساسات، رفتار و سلامت جسمي فرد مي شود.

1- تغيير در تفکر:

افسردگي سبب مشکلاتي در تمرکز و تصميم گيري مي شود و برخي هم حافظه کوتاه مدت شان دچار مشکل مي شود. افکار و خيالات منفي جزء ويژگي هاي بيماري افسردگي است. بدبيني، اعتماد به نفس ضعيف، احساس گناه و انتقاد از خود بين اين افراد شايع است. در موارد حاد افسردگي بعضي دچار افکار خود تخريبي مي شوند.

2- تغيير احساسات:

احتمالاً فرد بدون هيچ دليلي احساس غم و اندوه شديدي مي کند. از انجام فعاليت هايي که زماني برايش لذت بخش بود، لذت نمي برد. بي انگيزه مي شود و تمام مدت احساس خستگي مفرط مي کند. گاهي هم زودرنجي و تحريک پذيري آنها تبديل به يک معضل مي شود. کنترل حالات روحي برايشان دشوار است و در نهايت احساس درماندگي مي کنند. ياس و نوميدي از ويژ گي هاي افسردگي است.

3-تغيير رفتار:

رفتار فرد افسرده بر اساس احساسات منفي اش، تغيير مي کند. در رفتارهايش دل مردگي و بي تفاوتي موج مي زند، همچنين با ديگران احساس راحتي نمي کند پس کناره گيري و انزوا را انتخاب مي کند. احتمالاً تغيير چشمگيري در اشتهايش به وجود مي آيد، از همه چيز شکايت مي کند و ناراضي است. تمايلات جنسي خود را از دست مي دهد و در موارد شديدتر به ظاهر و نظافت شخصي اش هم اهميت نمي دهد.

4-تغيير در سلامت جسمي:

به رغم کسانی که ازخواب زياد احساس خستگي مفرط مي کنند، برخي هم نمي توانند بخوابند يا خواب راحت و عميقي ندارند. اين افراد در طول شب ساعت ها بيدار مي مانند يا چند مرتبه از خواب بيدار مي شوند. بعضي اشتهايشان را از دست مي دهند و برخي هم احساس بي قراري مي کنند به گونه يي که حتي نمي توانند بنشينند.

انواع افسردگی چیست؟

1 - افسردگي عمده:

اين افسردگي از نظر نشانه ها و شدت آنها، جدي ترين نوع افسردگي است، اما تفاوت هاي عمده يي بين افراد مبتلاوجود دارد. 
2 - اختلال افسرده خويي:

اين نوع سطح پايين يا متوسط افسردگي است که حداقل به مدت دو سال طول کشيده باشد، و در حالي که نشانه هاي اين اختلال به شدت افسردگي عمده نيست اما افرادمبتلادر برابر درمان مقاومت بيشتري نشان مي دهند که در نتيجه گاهي با گذشت زمان اختلال افسرده خويي به افسردگي عمده تبديل مي شود .

شامل 30 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1964058_3070.zip12.2 MB

دانلود پاورپوینت آمادگی دفاعی

دانلود پاورپوینت آمادگی دفاعی مديريت بحران و پدافند غيرعامل پدافند غير عامل با توجه به اصول حاكم در مديريت بحران مجموعه از تمهيدات، اقدامات و طرح هايي است كه با استفاده از ابزار و شرايط، حتي المقدور بدون نياز به نيروي انساني و  به صورت خود اتكا، از يك سو توان دفاعي مجموعه را در زمان بحران افزايش داده و از سوي ديگر پيامدهاي بحران را كاهش و امكان باز سازي مناطق آسيب ديده را با كمترين هزينه فراهم مي سازد. طرح هاي پدافند غ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت رایانش ابری

دانلود پاورپوینت رایانش ابری رایانش ابـری مدلی اسـت که برحسب تقاضـای شبکه ، دسترسـی آسان و فراگیر به مجموعه عظیمی از منابع محاسباتی قابل تنظیم  را به سرعت و بدون دخالت سرویس دهنده به راحتی ممکن می سازد . تاریخچه : پیدایش مفاهیم اساسی رایانش ابری به دهه ۱۹۶۰ باز می گردد . تصویر کنونی ما از رایانش ابری به سال 2006 که توسط آمازون مطرح شد برمیگرده. معماری : ابر ابتدایی : ظاهر برنامه ها و داده های مورد استفاده ابر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت ساختار اتم

دانلود پاورپوینت ساختار اتم مطالعه بر روی عنصر ها به حدود 2500 سال پیش بر می گردد زمانی که تالس فیلسوف  یونانی آب را عنصر اصلی سازنده جهان هستی می دانست دویست سال پس از او ارسطو عنصر هوا ، خاک ، آتش را به عنصر پیشنهادی تالس افزود و این چهار عنصر را عنصر های سازنده کاینات اعلام کرد این دیدگاه تا2000 سال بعد نیز مورد پذیرش بود تا این که در سال1661 میلادی رابرت بویل دانشمند انگلیسی با انتشار کتابی با عنوان شیمی دان شکاک مف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان