فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت آشنایی با زبان ASP

دانلود پاورپوینت آشنایی با زبان ASP

ASP چیست ؟

صفحات سرويس دهنده فعال ( Active Srerver Pages) يك تكنولوژي در زمينه برنامه نويسي در سرويس دهنده ها مي باشد كه توسط شركت مايكروسافت براي ايجاد صفحات پويا در اينترنت وشبكه هاي داخلي( Interanet ) طراحي شده است .

ASP بر اين اساس بنا شده است كه به همراه HTML براي ايجاد صفحات وب پويا استفاده شود. در حقيقت ASP‌ كدهاي HTML را ايجاد مي نمايد .

قسمت های اصلی یک صفحه ASP

1) متون ساده ای كه به طور مستقيم در صفحة نمايش نشان داده مي شوند .

2) كد های  HTML كه براي مرورگر چگونگی نمايش متن را تعيين می كنند. اين كدها بين دو علامت < > قرار می گيرند و در سمت سرويس گيرنده اجرا می شوند و به آنها تگ گفته مي شود .

3) معمولاً قسمتی هم كد ASP . اين كدها بين دو علامت قرار می گيرند و در سمت سرويس دهنده اجرا می شوند .

ویژگی های اصلی یک صفحه ASP

مي توانيد كدهايي بنويسيد كه در سرويس دهنده ي وب اجرا شود .

اشيائي دارد كه با استفاده از آنها كارهاي زيادي مي توانيد انجام دهيد مثل Request ، Response و غيره كه در قسمتهاي بعدي آنها را شرح مي دهيم .

مي توان با استفاده از اشياء اكتيوايكس قابليتهاي ASP را گسترش داد .

-با استفاده از ASP مي توانيد اطلاعات مورد نظر خود را با پايگاه داده هاي مختلف (مثل Access يا SQL Server و ... ) رد و بدل كنيد .

تفاوت اصلي HTML محض با ASP در اينست كه HTML روي مرورگر تفسير يا ترجمه مي شود و روي سرويس دهنده اجرا نمي شود ، در حاليكه ASP روي سرويس دهنده اجرا مي شود و حسن آن در اينجاست كه با نوشتن كدي كه بر روي سرويس دهنده ی وب اجرا مي شود ، به امكانات بيشتري دست خواهيد يافت .

برای ایجاد یک صفحه به زبان asp نیاز است شما با کدهای html آشنا باشید. همچنین ساختار کلی صفحات وب را بشناسید تا بتوانید در این راه موفق باشید.
امکانات مورد نیاز برای ساخت صفحات asp بر روی کامپیوتر شخصی :
با توجه به اینکه دستورات asp باید بر روی سرویس دهنده اجرا شوند ، ابتدا باید کامپیوتر شخصی را به وسیله ی یک شبیه ساز به سرویس دهنده تبدیل کرد. در ویندوز XP نرم افزاری وجود دارد که به طور پیش فرض نصب نیست و باید آنرا جداگانه و از روی سی دی ویندوز   XP  نصب کرد که نامش Internet Information Services  IIS است.
در ادامه چگونگی نصب این نرم افزار را آموزش خواهیم داد.
آشنایی با یک زبان برنامه نویسی مثل java و vb
ابتدایی ترین ویرایشگر متن مثل Notepad
در صورت نیاز به انجام کارهای حرفه ای طراحی وب ، احتیاج به یک نرم افزار قدرتمند شیء گرا مثل  Visual Studio 2008 دارید.

اسکريپت چيست ؟
می توانيم همراه کدهای HTML دستوراتی را به کار ببريم که به زبان HTML تعلق ندارند و خاصيت اجرايي دارند . به اين دستورات خارجي که به همراه زبان HTML به کار برده می شوند اسکريپت می گويند .

انواع اسکریپت :
وقتی که يک مرورگر به تگ های اسکريپتی برخورد می کند ، موتور اسکريپت مناسب را برای تفسير و اجرای تگهای اسکريپت فراخوانی می کند. اين موتور اسکريپت در واقع يک مفسر و يا مترجم کدهاي اسکريپتي است , آنها را مي فهمد و اجرا مي کند .
1-اسكريپتي كه توسط مرورگر تفسير مي شود اسكريپت سمت سرويس گيرنده ( Client Side Script ) نام دارد ، اين اسكريپت مجموعه دستورالعمل هايي است كه توسط سرويس گيرنده ( client ) پردازش مي شودبدون اينكه با نيآزي به برقراري ارتباط با سرويس دهنده داشته باشد .
2-اسكريپتي كه توسط سرويس دهنده ی وب تفسير مي شود ، اسكريپت سمت سرويس دهنده (Server Side Script) ناميده مي شود . اين اسكريپت مجموعه دستورالعمل هايي است كه توسط سرويس دهنده پردازش مي شود ، و نتايج حاصل از آن (به شکل HTML محض) به سرويس گيرنده ارسال مي شود .

شامل 45 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_1978711_8768.zip678.6k

دانلود پاورپوینت EXCEL

دانلود پاورپوینت EXCEL حالت های انتخاب 1.انتخاب کلی : Ctrl + A   2.انتخاب آیکن های مجاور :کلیک ودرگ کلیک روی سلول اول نگه داشتن Shift   کلیک روی سلول آخر                                 3.انتخاب آیکن های غیر مجاور: کلیک روی سلول اول نگه داشتن Ctrl کلیک روی سلول های بعد 4.انتخاب کل ستون :کلیک روی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت اپيدميولوژي و كنترل كزاز

دانلود پاورپوینت اپيدميولوژي و كنترل كزاز اهميت بهداشتی ميزان كشندگي بالاي اين بيماري اسپور كلوستريديوم تتاني به فراواني در محيط اطراف وجود دارد. به طرق مختلف ممكن است وارد بدن گردد. در بين بيماري هاي قابل پيشگيري با واكسن، مقام دوم را نسبت به سرخك به عنوان يكي از علل مرگ كودكان، به خود اختصاص داده است. . اتيولوژي مولّد اسپوري است كه به فراواني، در خاك و مدفوع حيوانات اهلي و انسان يافت مي شود. بيماري زايي كلوستريديوم تتاني به ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت کارآفريني و آموزش

دانلود پاورپوینت کارآفريني و آموزش سير تکامل واژه کارآفريني واژه کارآفريني از واژه فرانسوي Entreprendre گرفته شده است. اين واژه در قرن چهاردهم به موديان مالياتي اطلاق مي شد (ريسک پذيري) در قرن پانزدهم اين واژه به رهبران ارکست موسيقي اطلاق گرديد (هماهنگ کننده) در قرن شانزدهم به کساني اطلاق مي شد که به ماموريت هاي نظامي اعزام مي شدند (مبارز و جنگجو) در قرن هجدهم از اين اصطلاح در فعاليتهاي سنگر سازي و ساختمان سازي استفاده شد (مدا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان