فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت زمین شناسی تاریخی(چینه شناسی)

دانلود پاورپوینت زمین شناسی تاریخی(چینه شناسی)

1-تعریف علم چینه شناسی:
چینه شناسی(stratigraphy)از دو واژه یونانی( (stratosبه معنی چینه (لایه-طبقه) وکلمه ((graphosبه معنی نگاشتن ترکیب شده است وعلمی است که اصولا از روابط موجود بین طبقات سنگهای رسوبی بحث می کند.

- ارتباط چینه شناسی با سایر علوم زمین شناسی
1-فسیل شناسی:
اساس و پایه چینه شناسی  به شمار رفته و این دو رشته رابطه نزدیکی با یکدیگر پیدا می کنند.
2-سنگ شناسی:
پیوستگی لایه های رسوبی و شناسایی خواص سنگ شناسی هر رخساره،چینه شناسی را با این علم مربوط می کند.
3- تکتونیک:
اصل روی هم قرار گرفتن طبقات که ممکن است در اثر عوامل تکتونیکی تغییر کرده باشدوجهت یافتن طبقات هم زمان وایجاد تطابق ((correlationچینه شناسی علم تکتونیک وچینه شناسی را با هم مرتبط می کند.

علم چینه شناسی نقش مهمی در زمینه های مختلف زمین شناسی اقتصادی دارد .
از این علم در حفاریهای مربوط به ذخایر نفت وآب وهمچنین در کشف کانسارهای رسوبی وتعیین سن نسبی رگه های معدنی استفاده می نمایند.

نمونه ای از موارد استفاده، و به کار بردن اطلاعات چینه شناسی:
1- مناطق نفت خیز جنوب  وجنوب غرب ایران است که بنا به این اطلاعات سنگ مخزن اغلب ذخایر نفتی از نوع سنگ آهک آسماری متعلق به الیگو-میو سن وسنگ پوشش آنها  سنگهای تبخیری و مارنهای حاوی گچ و نمک مربوط به سازند گچساران که سن میوسن دارد می باشد .
2- درحفاریهای مربوط به آبهای زیرزمینی و برای شناسایی چگونگی وضع سا ختمانی و یافتن طبقات غیر قابل نفوذ و عمق  سطح ایستابی از چینه شناسی استفاده می شود.
3-درتعیین سن هر نوع فعالیت ماگمایی و دگرگونی که با تشکیل کانسارها توام است از نظیر اکتشاف معادن حائز اهمییت است.

شامل 47 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_2022423_5344.zip923.6k

دانلود پاورپوینت رشد حرکتی در کودکان پری ترم و فول ترم

دانلود پاورپوینت رشد حرکتی در کودکان پری ترم و فول ترم تعريف وطبقه بندي كودكان پري مچور بطور سنتي كودكاني كه با وزن برابر يا كمتر از 2500گرم بدنيا مي آمدند را پري ترم مي گفتند. اما در سال 1950، سازمان بهداشت جهاني WHO ،اصطلاح LBW را براي اين كودكان پري مچور استفاده كرد. طبقه بندي كودكانLBW : ELBW : وزن هنگام تولد كمتر از 1000 گرم VLBW: وزن هنگام تولد بين 1001-1500 گرم LBW: وزن هنگام تولد بين 1501-2500 گرم بيشتر از تعريف وزني استفاده مي شود چرا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت توان

دانلود پاورپوینت توان فهرست مطالب: 1.توان در گذشته 2.توان چیست ؟ 3.قواعد تقسیم توان ها 4.قواعد ضرب توان ها 5.نما های صحیح مثبت 6.نما های صفر و یک 7.خواص توان 8.توان ده 9.توان های عدد صفر 10.توان های منفی یک توان در گذشته: مردم در قدیم بیشتر کارها را با جمع انجام میدادند(ضرب وجود نداشت) اونوقت گاهی محاسبات مشکل آفرین میشد مثلا اگر قیمت جنسی یک(1)واحد ارزش داشت و کسی 1000نمونه از ان جنس می خواست اونوقت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت تزريق پلاستیک

دانلود پاورپوینت تزريق پلاستیک مقدمه: امروزه پلاستیک ها برای ساخت انواع وسایل مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه مهندسان و طراحان، پلاستیک ها را به دلیل داشتن خواص متنوع، در مقایسه با سایر مواد مورد توجه ویژه قرار می دهند. این خواص عبارتند از: سبکی، استحکام، انعطاف پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، رنگ پذیری، شفافیت، سهولت شکل پذیری و ... طیف وسیعی از روش های شکل دهی برای پلاستیک ها وجود دارد. یکی از مهمترین و پرکاربردترین روش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان