فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت مرسدس بنز

دانلود پاورپوینت مرسدس بنز

تاریخچه

درسال 1885 ، مردم شهر کانستات در آلمان با دیدن دو چرخ چوبی که به آنها یک موتور چهار اسب بخاری وصل شده بود و با سرعت از خانه ی گاتلیب دایملر بیرون می آمد ، شگفت زده شدند. این وسیله ی ساده که بسیار خلاقانه ساخته شده بود، اولین اومبیل در طول تاریخ به حساب می آید و دایملر اولین فردی است که توانست از موتور احتراق در یک وسیله ی حمل و نقل استفاده کند.

به موازات دایملر ، شخص دیگری به نام کارل بنز که او هم آلمانی بود ، اتومبیل سه چرخه و بنزینی خود را که در سال 1844 ساخته بود ، ثبت کرد و بدین تریتب دو شرکت " دایملر موتور کمپانی " و " بنز کمپانی " مشغول به فعالیت شدند. پیشرفت روز افزون این دو شرکت و حضور آنها در مسابقات مختلف ، توجه فرد ثروتمندی بنام امیل جلینک Emil Jellinek  را به خود جلب کرد. او که شیفته ی سرعت بود ، هر دو شرکت را خرید و نام آن را به مرسدس بنز تغییر داد . مرسدس ، نام دختر امیل جلینک بود و او معتقد بود تنها زیبایی دخترش است که می تواند زیبایی اتومبیلهای ساخته شده در این کارخانه را به تصویر بکشد.

جنگ جهانی دوم ، نقطه عطفی در تاریخ مرسدس بنز به حساب می آید. اگر کسی در اکتبر 1945 و با پایان یافتن جنگ جهانی از کارخانه ی معروف آنترتوخیم مرسدس بنز در آلمان دیدن می کرد ، شاید حتی باور هم نمی کرد که روزی  در آنجا اتومبیل ساخته می شده است. اما با کوشش 3 نفر به نامهای دکتر اینگ ، هسپل و هوپ ، این کارخانه ظرف مدت سه سال بازسازی شد و اولین مدل مرسدس بنز پس از جنگ جهانی در سال 1948 به بازار عرضه شد . پس از آن مرسدس بنز توانست هم در زمینه ی تولید اتومبیلهای جاده ای و هم در تولید اتومبیلهای مسابقه ای ، یکی از برندهای پیشتاز باشد.

مرسدس بنز در کنار بسیاری از اقدامات نوآورانه ی خود ، در سال 1980 با همکاری پرفسور ارنست دیکمنز ، موفق به ساختن اولین اتومبیل روباتیک دنیا شد.

این پروژه در سال 1995 به ثمر رسید و این اتومبیل رباتیک توانست مسیر مونیخ آلمان تا کپنهاگ دانمارک را با سرعتی که در بزرگراهها گاه به 175 کیلومتر در ساعت می رسید ، طی کند و دوباره برگردد . تولید این مدل ، سرآغازی بر تحقیقات و مطالعات در زمینه ی تولید اتومبیلهای روباتیک شد.

سازمان مرکزی مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان قرار دارد و این برند ، اسپانسر تیم فوتبال اشتوتگارت نیز به شمار می آید. علاوه بر این ، مرسدس بنز حقوق مربوط به نام ورزشگاه اشتوتگارت را نیز در اختیار دارد. ورزشکاران معروفی همچون ماریو گوتزه و بندیکت هاودس نیز تحت اسپانسری مرسدس بنز قرار دارند.

 

 

نام گذاری و آرم مرسدس بنز

 

مرسدس برگرفته از یک نام اسپانیایی به معنای زیبا و دلربا است و نام دختر امیل جلینک، تاجر بزرگ اتریشی است و کارل بنز نام او را روی محصول خود گذاشت. پدر این دختر نماینده فروش محصولات بنز بود.

 

امیل جلینک یکی از علاقمندان به رشته های ورزشی بود که در پی ظهور صنعت خودرو به سوی این صنعت جذب شد. او در سال 1897 به شهر کانستات در جنوب آلمان سفر کرد تا دیداری از کارخانه دایملر (یا DMG، یکی از کارخانجات معروف خودرو سازی آلمان) داشته باشد. امیل جلینک به این نتیجه رسیده بود که می توان کسب و کار خوبی با فروش محصولات دایملر به برخی اشراف زادگان آغاز کرد. بنابراین در سال 1899 تعداد 10 دستگاه خودرو به دایملر سفارش داد.

بازاری که امیل جلینک در آن فعالیت داشت، خواستار خودروهایی با سرعت و قدرت بیشتر بود. همین رویکرد باعث کشیده شدن پای او به مسابقات اتومبیل رانی شد. در اوایل سال 1900 بود که امیل جلینک با نام مستعار مرسدس برگرفته از نام دخترش که در آن زمان 10 سال داشت وارد مسابقات نایس ویک در اتریش شد. در این مسابقات خودروهایی که با نام مرسدس شرکت کرده بودند خوش درخشیدند و توانستند توجهات بسیاری را به جلینک و مرسدس جلب کنند.

ستاره سه پر در سال 1902 به عنوان علامت تجاری دایملر DMG به ثبت رسید.  این ستاره نشان تسلط آن بر زمین، دریا و آسمان است. در سال 1916 این ستاره با دایره ای محصور شد که سه ستاره کوچک و کلمهMercedes  را در خود جای می داد.

در آن زمان آرم شرکت بنز حلقه ای از برگ بود.

در سال 1926 بعد از جنگ جهانی اول که صنعت آلمان رو به زوال بود دو شرکت دایملر و بنز برای بقای خود چاره ای جز ادغام شدن نداشتند. پس از ادغام دو شرکت ستاره دایملر در وسط حلقه برگ بنز قرار گرفت .این آرم طی چند مرحله تغییر یافت تا به شکل امروزی در آمد.

شامل 35 اسلاید powerpoint

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_2060809_5190.zip3.1 MB

دانلود پاورپوینت جنبه های رفتاری حسابرسی داخلی

دانلود پاورپوینت جنبه های رفتاری حسابرسی داخلی فهرست: حسابرسی داخلی و علوم رفتاری عوامل مؤثر بر جنبه های رفتاری حسابرسی داخلی بنیادهای رفتاری حسابرسی داخلی مهارتهای رفتاری حسابرسان داخلی آیین رفتار حرفه ای و حسابرسی داخلی خلاصه و نتیجه گیری حسابرسی داخلی و علوم رفتاری: تعریف علوم بر حسب موضوع یا غایت نقش توجه به غایت در تعریف  و طبقه بندی علوم اجتماعی حسابرسی داخلی  ؛ به مثابه علمی که بر اساس غایت خود تعریف می شود حسابرسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود پاورپوینت موسیقی و اثرات آن

دانلود پاورپوینت موسیقی و اثرات آن موسیقی چیست؟ وانواع آن کدام است؟ فرق موسیقی وغنا چیست؟ موسیقی چه تأثیری برانسان دارد؟ نظرعلما و دانشمندان در مورد موسیقی چیست؟ آیا موسیقی درمانی واقعیّت دارد؟ تعریف موسیقی: برای موسیقی تعریفهای زیادی ارائه شده و از زوایای مختلفی به آن نگریسته شده است . موسیقی را می توان هم ازلحاظ لغوی و هم از لحاظ اصطلاحی مورد بررسی قرارداد. این واژه، یک واژة یونانی است که به آن «موسیقیا»گفته می ش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,000 تومان

دانلود پاورپوینت ستاره شناسی

دانلود پاورپوینت ستاره شناسی ستاره شناسی مطالعه همه اجرام سماوی را در بر می گیرد. این دانشی است که  مطالعه تقریبا همه خصوصیات و بخش های جهان از ستاره ها و سیارات و دنباله دارها گرفته تا ساختارها و پدیده های بزرگ مقیاس کیهان را شامل می شود. پدیده هایی که در تمام طول طیف الکترو مغناطیس دیده می شوند و حتی فراتر از آن... این دانشی همه آنچه را که زمانی وجود داشته است ،اکنون وجود دارد و یا در آینده به وجود خواهد آمد در بر می گ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان