فایل استوری فایل استوری فایل استوری فایل استوری

دانلود پاورپوینت طرح توجيهي كارخانه شالي كوبي شاليدشت

دانلود پاورپوینت طرح توجيهي كارخانه شالي كوبي شاليدشت

موضوع طرح :

نوع توليدات:   شالي كوبي

تعداد شاغلين:   12 نفر

مشخصات سرمايه گذاري طرح (ارقام به هزار ريال)

سرمايه گذاري كل طرح:  328108

سرمايه گذاري ثابت:  252230

سرمايه در گردش: 910540

درآمد ساليانه : 

سود ويژه :   14902210

دوره بازگشت سرمايه : 194 ماه

نرخ بازدهي سرمايه:   45%

محل اجرا: خراسان شمالي – مانه و سملقان

برنج در ايران با سطح زير كشتي بيش از 630 هزار هكتار بعد از گندم مهمترين محصول زراعي محسوب مي‌گردد. اين محصول در اغلب استانهاي كشور كم و بيش كشت مي‌گردد ولي عمده سطح زير كشت اين محصول استراتژيك در استانهاي مازندران و گيلان واقع شده است. گرچه محصول برنج در ايران از لحاظ قدمت كشت، دانش تجربي كشاورزان برنجكار و تنوع مصرف داراي سابقه درخشاني است اما امروزه از لحاظ بهره‌مندي از تكنولوژي‌هاي جديد در جهت كشت مكانيزه و افزايش كيفيت محصول بدست آمده در مقايسه با ساير محصولات زراعي و باغي از جايگاه مطلوبي برخوردار نيست. بديهي است كه نيل به خودكفايي محصول برنج در كشور جزء با افزايش سطح زير كشت، افزايش عملكرد در واحد سطح و كاهش ضايعات مقدور نيست.

با توجه به توسعه برنج در ايران كه بعد از گندم رتبه دوم درآمد محصول كشاورزي در ايران را داراست و منطقه ما (مانه و سملقان) كه داراي آب فراواني مي باشد و آب شيرين و زلال نيز وجود دارد كه در مرغوبيت و موقع داشت اين محصول بسيار موثر است و با وجود احداث سد جديدي كه به بهره برداري رسيد كشتاين محصول نيز رونق پيدا كرده است و با انشعاب لوله هاي عظيم و پخش آب به روستاها كشت محصول برنج نيز زياد شد و با وجود دو كارخانه شاليكوبي كه يكي خيلي قديمي و ديگري هنوز امكانات كامل را دارا نيست مي خواستم با احداث يك كارخانه بزرگ و پر از دستگاههاي مدرن كه ديگر به نيروي انساني هم نياز كمتري مي باشد و راحتي كشاورزان را نيز به همراه دارد و هم اينكه مسير جابجايي شالي به كارخانه نيز نزديك مي شود و خدمتي هم به مردم شهرستان خودمان كرده باشم و باايجاد اين شغل افرادي صاحب يك كار و درآمد مي شوند.

راندمان تبدیل برنج :

عمل تبدیل شلتوک به برنج سفید مرکب از چندین مرحله ی مکانیکی است که پوسته خارجی، لایه های سطحی آندوسپرم و جنین دانه جدا می شود. راندمان یا بازدهی تبدیل عبارت است از: میزان برنج سفیدی که از شلتوک به دست می آید و یکی از مهم ترین عوامل تأثیر کننده در قیمت برنج می باشد. عوامل متعددی در کیفت تبدیل دخالت دارند. ارقام با دانه های بلند و باریک بیش تر از برنج های دانه کوتاه و گرده، دست خوش شکستگی قرار می گیرند.

مراحل تبدیل برنج :

فرآیند جدا کردن رؤیان و لایه خارجی سبوس از برنج قهوه ای به سفیدکنندگی یا تبدیل معروف است. سایندگی، عبارت است از: فرآیند جداکردن لایه زیرآلورن پس از سفیدکنندگی به منظور شفاف سازی ظاهردانه برنج. سایش و خراش دوروند اصلی مورد استفاده در جداکردن لایه سبوس از برنج قهوه ای می باشند. سایش ، سبوس را از دانه های شکسته می کند، ولی خراش سطح سخت دانه را سبوس گیری می کند.درجه تبدیل بستگی به سلیقه مصرف کننده یا تأیید مقررات وضع شده متفاوت است.

كارخانه شاليكوبي از مراحل مختلف تشكيل شده است:

دستگاه الك پاك‌كننده (مرتعش( series reciprocating separator

الك پاك‌كننده براي پاك كردن دانه گياه، نگهداري و ذخيره كردن مناسب مي‌باشد. مي‌توان ناخالصي‌هاي بزرگ، كوچك و سبك را در دانه‌هاي شلتوك پاك نمود. دستگاه داراي الك دوبل مي‌باشد بنابراين كيفيت پاك كردن دانه‌ها از ناخالصي‌ها را تا حد زيادي بالا مي‌برد. دستگاه داراي مزايايي چون ساختار فشرده، ظاهر زيبا، سرعت بالا، برق مصرفي كم، صداي كم، ظرفيت توليد بالا و روش مؤثر و قابل قبول مي‌باشد.

شامل 35 اسلاید powerpointپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
powerpoint_747432_8978.zip986k

دانلود پاورپوینت الگوی سکونت

دانلود پاورپوینت الگوی سکونت خانه نماد سکونت: خانه به مشابه سمبل و نمادی از جهان: ساختن خانه و بنای معمارانه یکی از راه های برقراری ارتباط با محیط پیرامون است. از این طریق انسان درک عمیق و پر معنی که از خانه بدست آورد را در قالب معماری خانه اش نشان می دهد. خانه قبل از کارکرد معمولی اش برای انسان نماد و سمبل همین دریافت ها از جهان بوده است. شولتز: انسان از طریق ساختن خانه: 1- تعیین موقعیت – احراز هویت نظم بخشی: به ی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,000 تومان

دانلود پاورپوینت بررسي عوامل محيطي ويژگيهاي اقليمي و آب و هوايي

دانلود پاورپوینت بررسي عوامل محيطي ويژگيهاي اقليمي و آب و هوايي طراحي اقليمي روشي است براي كاهش همه جانبه هزينه انرژي يك ساختمان. هدف از طراحي اقليمي ثابت نگه داشتن يا به حداقل رساندن هزينه لازم براي حفظ شرايط مطلوب و اسايش در فضاي داخل بنا ميباشد.  هدفهاي طراحي اقليمي عبارتند از:  زمستان  مقاومت در مقابل اتلاف و خروج حرارت به بيرون از ساختمان. جذب هر چه بيشتر حرارت خورشيدي مانند پرتوي افتابي كه از پنجرههاي جنوبي مي تابد.  تابستان &n ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود پاورپوینت طراحی موج شکن های سکویی شکل پذیر

دانلود پاورپوینت طراحی موج شکن های سکویی شکل پذیر žموجشكنها سازههايي هستند كه جهت ايجاد آرامش در بندر گاه، براي تامين ورود مطمئن كشتيها به آبراهه ها و بنادر، كاهش انرژي ناشي از امواج و حفاظت از سواحل در مقابل امواج احداث ميشوند.موجشكنها از ديدگاههاي مختلف از جمله شكل هندسي، مصالح بكار برده شده و موقعيت قرارگيري به انواع مختلف دسته بندي ميشوند. از ميان انواع موجشكن ها به لحاظ شكل هندسي و مصالح به كار برده شده، موجشكنهاي توده سنگي 1 از متداولترين ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان